Пізнаємо Україну: його порівнюють з Парижем та Прагою, Львів – місто натхнення

Львів – прекрасний куточок Західної України. Це місто вишуканості зі старовинним шармом, місто кави, шоколаду та легенд. Львів – це маленький Париж, а також близнюк Праги. Скільки теплих думок і спогадів навіює це місто. Серцем міста вважають його стару частину з відомою Площею Ринок. Окрасою площі, безумовно, залишається Ратуша – справжній львівський Біг-Бен. Оминути цю красу неможливо, нагорі відкривається зовсім інший Львів: з висоти пташиного польоту видніються пагорби, старовинні та величні будівлі.

Львів називають містом легенд і це справді так. Львівська архітектура надзвичайно старовинна, здається, що кожна стіна дихає історією, кожен елемент приховує безліч цікавих легенд. А величні кам’яні леви зачаїлися чи не на кожному мурі. Вони стоять на обороні, захищаючи своє рідне місто – місто Лева. Це маленька країна шоколаду: чорного, молочного, гарячого, зуміє вмить настроїти на позитивні думки. Місто захоплює, чарує. Сьогодні це жива історія, яка простягається вузенькими вуличками з бруківкою. Львів варто побачити на власні очі, відчути атмосферу, поринути в ритм. Львів запам’ятовується високими пагорбами, що обступають його центр, вузенькими вуличками, різноманітними пам’ятками архітектури, привітними людьми.

Небагато міст можна порівняти з музеями просто неба. Саме до них належить Львів. У його чудових архітектурних ансамблях і пам’ятках втілена складна історична доля, пов’язана з багатовіковою боротьбою українського народу проти чужоземних пригноблювачів, відображений розвиток архітектури від давньоруського і готичних будівель XII-XIV століття, творів модерну й конструктивізму перших десятиліть XX століття до сучасних споруд.

Кожен хто побуває у Львові повинен обов’язково відвідати Високий замок, площу Ринок, львівський театр, аптеку-музей та вулицю з багатьма назвами.

Цікавий факт, у 2022 році Анджеліна Джолі відвідувала Львів. 30 квітня Голлівудська акторка Анджеліна Джолі приїхала до Львова – її впізнали відвідувачі однієї з кав’ярень у спальному районі міста, куди акторка зайшла випити кави.

Високий Замок є найвищою точкою міста Львів. На його вершині розташований оглядовий майданчик, з якого відкривається чарівна панорама на місто Лева, а доріжка до цього майданчика схожа на лабіринт. До речі, свою назву Високий Замок отримав на противагу до назви Низька гора, яка стоїть біля його підніжжя. Висота Високого замку у Львові становить 413 метрів над рівнем моря. А коли Ви підніметесь на гору, то побачите неймовірний пейзаж від якого перехоплює подих. Підіймаючись, складно не помітити величезну конструкцію телевежі, її видно з усіх куточків міста. Приїхати до Львова і не побувати на Високому Замку, це те саме що побувати в Парижі та не піднятися на Ейфелеву вежу.

Площа Ринок — центральний майдан у Львові, історичне серце сучасного міста, характерне для середньовічної архітектури європейських міст. Центр історичної дільниці Середмістя. Кожен будинок на львівській площі Ринок визнаний пам’яткою архітектури національного значення в Україні. Ансамбль Львівського середмістя, який включає і площу Ринок, з 1998 року включений до світової спадщини ЮНЕСКО, що, безперечно, свідчить про його цінність. Оглядова вежа є обов’язковою для відвідин, адже з неї відкривається найкращий краєвид на місто.

Аптека-музей “Під чорним орлом” — найстаріша з існуючих аптек Львова, яку перетворили на єдиний в Україні музей, де можна оглянути старовинне аптекарське обладнання і зільники, якими користувалися середньовічні аптекарі. В аптеці-музеї, яка, до речі, з 1735 року працює як звичайна аптека, зібрано аптечний посуд і таблеткові машини різних віків, старовинні ваги, траворізки, середньовічні гербарії. Тут Ви можете оглянути стародавні кам’яні ступки, у яких готували мазі або товкли висушені лікарські рослини.

Вулиця з багатьма назвами Під час екскурсії по Львову Ви зустрінете стільки дивацтв і чар, що Вам просто не захочеться покидати це місто взагалі. Тут поєднано стільки культур, стилів і напрямків, що, здавалося б, як це все співіснує і вживається в місті? Одним з таких львівських дивацтв – є вулиця у центрі Львова, що з’єднує між собою вулиці Братів Рогатинців та Валову. Сучасна назва, Архівна вулиця, пов’язана з Обласним Львівським Архівом, що розташований в управлінській частині будівлі Бернардинського монастиря. Чудасія цієї львівської вулички вже розпочинається з того, що жоден будинок, який на ній знаходиться, не адресується як будинок на вулиці Архівній. Всі будинки вулиці Архівної відносяться до сусідніх двох вулиць, згаданих нами як Валова і Братів Рогатинців. Відтак, карколомна вулиця Архівна, по суті, немає жодного жителя, як і жодного будинку… Та найбільше дивацтво, пов’язане з цією львівською вулицею є в тому, що вона, крім своєї адміністративної офіційної назви, має ще декілька назв. За традицією, починаючи з 2006 року, щорічно вулицю називають на честь одного з режисерів фестивалю незалежного кіно “КіноЛев”. Відтак, вулиця Архівна – це і вулиця Чапліна, і Тарковського, і вулиця Параджанова, і вулиця Іллєнка, і вулиця Трюффо, і вулиця Фелліні, і, наостанок – вулиця Бергмана.

Цікавий факт, у Львові замовляють спецефекти для фільмів: Голлівуд замовляє спецефекти для своїх кінокартин саме у Львові. Такі популярні голлівудські фільми, як “Гаррі Поттер”, “Халк”, “Спайдермен”, отримали своє програмне забезпечення у Львові. Львівські IT-спеціалісти працюють на замовлення голлівудської кіноіндустрії вже 10 рік поспіль.

За словами львів’ян, це місто унікальне. Воно не має аналогів. Місто являє собою ансамбль різних культур та суто українських звичаїв і традицій. Хоч і живе насиченим та динамічним життям, ніде не почуваєш себе спокійніше. Це ідеальне місце дозвілля та відпочинку. Велика кількість будинків, соборів, музеїв, театрів, навчальних закладів, кнайп та кав’ярень притягують до себе туристів з усіх куточків світу.

Карина з Києва відвідує Львів не вперше. За її словами, приваблює архітектура, люди, багато цікавих закладів та приємна атмосфера, яку створюють вуличні музиканти.

“Це затишне спокійне місто, де класно прогулятися вулицями. У порівнянні із Києвом, мені подобається, що немає нагромадження реклами на будівлях. Єдине, що можу зауважити – це дуже вузькі дороги. Громадським транспортом ми не користувалися, гуляємо пішли. Загалом для туристів все доступно, люди доброзичливі”, – додає Карина.

Віталій приїхав до Львова зі Сходу, за його словами Львів – прекрасний і цікавий, а також йому сподобалася атмосфера міста.

“Мені реально сподобалося це місто. Тут є куди сходити та на що подивитися. Від чудових архітектурних споруд і прекрасних вулиць старого міста до абсолютно доступних музеїв, де при перегляді експозицій у тебе просто відпадає щелепа. Одним словом, місто варте того, щоб у ньому побувати й обов’язково повернутися. Що варто відзначити, так це те, що до Львова краще їхати у будні дні, коли туристів тут значно менше. На вихідні центральна частина та особливо старе місто переповнено гостями з різних країн, а також численною кількістю весіль. Перебуваючи в місті, ти ні на що не звертаєш увагу і відчуваєш себе дуже затишно. По всьому центру міста стоять вказівники, з допомогою яких зручно орієнтуватися. У Харкові, до речі, таких немає … сподіваюся поки що. Приїхав додому і зрозумів, що у мене немає жодного негативного враження про поїздку до Львова. Я шалено задоволений і мене просто розриває від натхнення”, – додає він.

“Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network”