У Краматорську вулиця Клубна перетворилася на вулицю Квітки Цісик: Історія видатної співачки

Ми продовжуємо розповідати про видатних особистостей, на честь яких названи вулиці у Краматорську. Відтепер вулиця Клубна (Семенівка) носить ім’я Квітки Цісик.

Її родина була післявоєнними емігрантами із Західної України. Вони виїхали з країни через ризик переслідування радянською владою

Квітка Цісик стала відомою у США завдяки виконанню джинглів – пісень, що звучать у рекламі. Її чарівний голос створив імідж таким компаніям, як Burger King, McDonald’s, Coca-Cola, Pepsi-Cola, та іншим.

Українська співачка американського походження народилася в районі Квінз міста Нью-Йорк. Її родина була післявоєнними емігрантами із Західної України. Вони виїхали з країни через ризик переслідування радянською владою.

Дівчина навчалась у звичайній американській школі, але по суботам ходила до «Школи українознавства». Їздила у табори, де знайомилась із культурою України. В родині спілкувались тільки українською мовою. Таким чином Квітка намагалась зберегти зв’язок із батьківщиною та українським народом.

Після смерті батька у 1971 році, коли Квітці було сімнадцять, потреба заробляти на життя звернула молоду співачку з оперного шляху в світ джинґлу. Певний час вона виступала в клубах Нью-Йорку та не втомлювалась надавати свої записи продюсерам і рекламним агенціям для прослуховування.

На початку 1980-х років Квітка Цісик стала найдорожчою і найпопулярнішою співачкою джинглів у США. Хіти у виконанні українки отримували нагороди «Оскар», «Золотий глобус» і «Греммі».

Коли в Америці Квітка була на піку своєї слави, в Україні її пісні забороняли. Їх слухали потайки. Все життя вона мріяла дати серію концертів вже у незалежній України. У 1983 році разом із матір’ю співачка відвідала Україну – перший і останній раз.

Квітка Цісик була не лише талановитою співачкою, але й художницею.  Наприклад, власноруч розмалювала свої рукавички, зобразивши на них улюблені квіти та свою мрію – птаха, який літає над Україною.

Читайте також: У Краматорську тепер є вулиця Людмили Огнівої: Майстрині та лауреату культурних здобутків

За своє життя співачка випустила два альбоми з українськими піснями. Третій альбом, присвячений колисковим пісням, світ не побачив. Тяжка хвороба обірвала життя Квітки Цісик. Не доживши 5 днів до свого 45-річчя, Квітка Цісик померла від раку грудей.

Більше про нові вулиці за посиланням – Вулиці від історії до сучасності