У Краматорську вулицю Комарова, перейменували на честь Героя України Олександра Мацієвського

Нагадаємо у Краматорську перейменували 307 вулиць та провулків. Ознайомитесь детальніше з новими вулицями можно за посиланням. https://pro100media.com.ua/ukrayina-moya/vulytsi-vid-istoriyi-do-suchasnosti/

Відтепер у селищі Жовтневому замість Комарова є вулиця на честь Героя України Олександра Мацієвського, якого розстріляли росіяни після слів “Слава Україні”. 

Пам’ять про відважного солдата Олександра Мацієвського, який став символом мужності, відданості своїй країні та незламності у відстоюванні волі, залишається в серцях не лише українців, а й у людей по всьому світу.

Олександр Мацієвський народився 10 травня 1980 року в місті Кишинів, Молдова. Громадянин Молдови. У 1997 році закінчив школу. Потім вступив у технікум, після закінчення якого отримав диплом електромонтажника.

Мацієвський у дитинстві

У 2008 році Олександр з дружиною та сином переїхав із родиною до України. З першого дня російського вторгнення в Україну, 24 лютого 2022 року, пішов до Ніжинського ТЦК та СП, але не зміг відразу потрапити до війська. Він допомагав споруджувати укріплення, вартував на блокпосту та готував пляшки з запалювальною сумішшю.

За інформацією СБУ, Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора в Донецької області.

30 грудня 2022 року, солдат Мацієвський втратив своє життя в полоні російських окупантів. На відеозаписі, що став широко відомим, можна побачити, як він був розстріляний російськими військовими за вигук «Слава Україні!»

Президент Володимир Зеленський 13 березня присвоїв звання Героя України Олександру Мацієвському.

Протягом останніх років Україна переживає важкі випробування, зазнаючи агресії з боку свого жорстокого сусіда. Але такі герої, як Олександр Мацієвський, показують, що воля та дух українського народу незламні. Їх жертва та відданість відображають найкращі людські якості і служать прикладом для майбутніх поколінь. Нехай його ім’я залишається символом мужності та незламності українського народу. Нехай наша пам’ять про нього буде вічною та надихатиме нас на злагоду, солідарність та постійну боротьбу за свободу.

Слава Україні!

Вшанування пам’яті

 • 28 березня 2023 року на честь Мацієвського в Ніжині перейменували вулицю 3-й мікрорайон.
 • 30 березня 2023 року у Чернігові вулицю Попудренка перейменували на вулицю Мацієвського.
 • 19 квітня 2023 року у Краматорську вулицю Комарова перейменували на вулицю Мацієвського.
 • 30 квітня 2023 року у Києві з’явився мурал із зображенням Мацієвського та написом «Слава Україні. Героям Слава!»
 • 24 березня 2023 року у Рівному на території управління патрульної поліції з’явився мурал із зображенням Мацієвського.
 • 3 травня 2023 року Микола Глеба, різьбяр з Іршавщини, створив дерев’яну скульптуру Мацієвського в межах Фестивалю дерева, який проходив у місті Сандрингем (Велика Британія).
 • 5 травня 2023 року у Ізюмі вулицю Толбухіна перейменували на вулицю Мацієвського.
 • 25 червні 2023 року в Берліні з’явилося графіті з Мацієвським біля антитоталітарного Музею берлінського муру (Museum Haus am Checkpoint Charlie) на Фрідріхштрассе 43–45.
 • 12 вересня 2023 року встановлено пам’ятник Мацієвському на території «Tsilosani» у Тбілісі, Грузія. П’єдестал містить напис «Героям слава»
 • 26 жовтня 2023 року у селищі Гребінки Київської області перейменували провулок 1 Травня на провулок Олександра Мацієвського.
 • 25 листопада 2023 року в місті Ніжині відкрили меморіал на честь загиблих захисників України. Центральною фігурою став бронзовий пам’ятник Герою України Олександру Мацієвському.
 • 6 грудня 2023 року, в День ЗСУ, в Києві відкрито експозицію, присвячену Мацієвському, а також скульптуру героя на території Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця».