Редакційна політика

32 відповіді на запитання про те, як ми працюємо.


1. Хтоми? Ми – сайт «Pro100media».
2. Мова написання – українська.
3. Для кого ми пишемо: для жителів Донецької області, насамперед для мешканців Краматорська .
4. Яка наша мета: інформувати нашу аудиторію про актуальні події в місті та в області, а також готувати якісний та унікальний контент на актуальні й цікаві теми.
5. Які в нас є розділи на сайті: «Новини Краматорська», «Новини світу та України», Проєкти, Ексклюзиви та сторінка Цікавого. Редакційна політика стосується саме розділів з новинами.
6. Структура власності: Власником Інтернет-видання «Pro100media» є ГО «Східний проєкт».
7. Як з нами зв’язатися: ви можете написати листа на електронну пошту pro100kram@gmail.com
Якщо вас цікавить розміщення реклами, то зв’язатися з рекламним відділом ви можете за телефоном: (096) 50-700-30 або написавши на е-mail: novizkay86@ukr.net.
8. Сайт не фінансується політичними партіями, політиками, олігархами та іншими представниками великого капіталу, тому журналісти сайту вільно пишуть про всі новини та події, незалежно від того, хто є «головним героєм» їхнього матеріалу.
9. Ми не ставимо замовлення матеріалів під виглядом редакційного матеріалу – іншими словами, «джинсу». На нашу думку, це нечесно стосовно читачів. Тому всі комерційні матеріали обов’язково маркуємо: “На правах реклами”.
10. Відповідальність за зміст рекламної новини на сайті несе рекламодавець.
11. Журналіст не має права розміщувати рекламну статтю під виглядом редакційної. У такому разі за порушення редакційної політики сайту його оштрафують.
12. Редакція самостійно вирішує, які матеріали про бізнес можна розміщувати як редакційні. Це стосується рейтингів та оглядів розважальних закладів та закладів харчування. Тоді редакційний матеріал розміщуємо без маркування
13. Кожну новину чи розгорнутий матеріал на сайті пише автор. Його ім’я вказано ліворуч знизу – щоб читач знав, хто для нього працює. Також про кожного співробітника редакції розміщено коротку інформацію та його електронну пошту для зв’язку.
14. Кожен автор перед публікацією повинен переконатися у правдивості інформації, яку він публікує, та перевірити джерела інформації.
15. Якщо журналіст допустив помилку – фактологічну, орфографічну чи стилістичну – та опублікував неправдиву інформацію, він зобов’язаний її виправити.

16. Ми не можемо називати людину хабарником або злочинцем до рішення суду. У такому разі в новині використовуємо слово «підозрюваний». Таким чином, редакція дотримується презумпції невинуватості.
17. Ми використовуємо маркування 18+ для новин та матеріалів, які містять текстову чи візуальну інформацію про насильство, трагедію та нецензурну лексику. Таким чином, ми попереджаємо читачів, що інформація може завдати шкоди їхньому психологічному чи моральному стану. З тих самих спонукань ми не публікуємо фото та відео загиблих, а також оголені частини тіла без «замилювання». Якщо матеріал містить нецензурну лексику, ми попереджаємо про це маркуванням 18+ та відповідним формулюванням.
18. Ми не публікуємо редакційні матеріали з безпідставними звинуваченнями у злочинах без доказів.
19. Ми не публікуємо в новинах заклики до насильства, дискримінації та розпалювання ворожнечі, у тому числі повалення влади та приниження державних символів України.
20. У журналіста може бути своя думка щодо політичної ситуації у місті, області чи країні, але йому забороняється відстоювати позицію будь-якої партії, популяризувати її, маніпулювати інформацією чи перекручувати її щодо інших політичних партій. Аналогічна ситуація з релігійними чи особистими поглядами журналіста.
21. Журналіст не може зловживати своїм службовим становищем та користуватися ним для тиску та впливу. Також журналіст не може брати подарунки в обмін на замовчування чи зміну інформації на користь героя.
22. Ми не публікуємо плагіат, оскільки поважаємо працю колег. Ми можемо використовувати інформацію з іншого ресурсу, але обов’язково даємо на нього гіперпосилання.
23. Ми намагаємося не узагальнювати людей під час написання новин та вказувати конкретне джерело інформації – особу чи організацію, якщо це колективне звернення. Якщо джерелом інформації виступає людина, ми вказуємо її ім’я, прізвище, а також посаду чи місце роботи.
24. Інформацію про збір коштів на лікування публікуємо лише після підтвердження достовірності інформації. У новині обов’язково має бути копія діагнозу та висновків лікаря з печаткою та підписом. З метою конфіденційності інформації, копії документів редакція може залишати у своєму розпорядженні без публікації на сайті.
25. Журналіст при зверненні за коментарем – через телефон чи під час заходу – має представитися співрозмовнику та попередити, що хоче взяти коментар під запис для того, щоб використати його у матеріалі. За потреби або на прохання співрозмовника журналіст має показати редакційне посвідчення з дійсною датою, печаткою та підписом редактора.
26. Перед початком інтерв’ю чи коментарем журналіст зобов’язаний попередити співрозмовника, що розмова записується для обробки інформації для матеріалу. Він може це робити лише після дозволу співрозмовника, який також потрібно записати на диктофон.
27. Журналіст не може змінювати зміст цитати: він має право змінити його стилістично чи синтаксично, зберігаючи при цьому зміст сказаного. Цитата у тексті у своїй чітко виділяється лапками із зазначенням наприкінці джерело (авторство) висловлювання.


Співпраця з читачами

 

28. Ми підтримуємо конструктивну критику та продуктивну співпрацю з читачами. Однак, ми можемо видаляти коментарі на сайті та на сторінках соцмереж сайту, якщо вони містять образи працівників або інших читачів, рекламу, спам, ненормативну лексику, заклики до насильства, розпалювання ворожнечі, образу честі, повалення конституційного режиму тощо.
29. Повідомити нам про помилку або друкарську помилку в новині або авторському матеріалі можна, написавши на нашу редакційну пошту.


Передрук матеріалів сайту


30. Ви можете цитувати матеріали без попередньої згоди редакції. Однак, в такому разі потрібно обов’язково надати посилання на нас. Для інтернет-видань це має бути пряме гіперпосилання на статті з цитатами, розміщене в першому або другому абзаці тексту.
31. Редакція залишає за собою право на заборону передруку матеріалу. Він позначається фразою «Повне чи часткове копіювання цього матеріалу без дозволу редакції забороняється та вважається порушенням авторських прав».
32. Правила редакційної політики діють з моменту їх опублікування на сайті. Також ми залишаємо за собою право змінювати чи уточнювати їх.


Цінності сайту «Pro100media»


• Ми підтримуємо єдину та незалежну Україну.
• Ми дотримуємося законів та моральних принципів.
• Для нас важлива свобода. Головний наш внутрішній цензор – не завдати шкоди.
• Ми поважаємо право кожної людини на вибір бути таким, яким вона хоче, якщо це не шкодить моральним принципам та суспільству.
• Постійний саморозвиток та прагнення вчитися.
Якщо у вас виникли питання щодо редакційної політики, напишіть на електронну пошту: pro100kram@gmail.com