Фестивалі, смаколики та вертеп з козою: згадуємо як Краматорськ святкував Різдво до повномасштабного вторгнення (фото)

У цьому році українці вперше святкують Різдво 25 грудня. В Краматорську це свято завжди відзначалося у теплій та дружній атмосфері.

На календарі 7 січня. На площі Миру стоїть прикрашена гірляндами ялинка та святкові інсталяції, різдвяні ярмарки пропонують різноманітні сувеніри, рукотворні вироби, смаколики та традиційні українські страви. Зі сцени лунають народні пісні, кожен охочий може насолодитися яскравим різдвяним вертепом…

Різдво в Краматорську – не просто свято, це час, коли усі мешканці нашого міста об’єднувались, щоб ділитися радістю та сподіваннями на майбутнє. І хоч зараз через повномасштабне вторгнення великі свята в Краматорську не проводяться, ми віримо, що після нашої Перемоги знову зберемося всі разом на головній площі міста. Ну а сьогодні давайте разом згадаємо як весело ми відзначали Різдво останні декілька років.

2017 рік

В цьому році в Краматорську відбувся яскравий фестиваль вертепів «Різдвяні передзвони», в якому взяли участь творчі колективи Донецької та Львівської областей.

Ця культурно-мистецька акція пройшла на центральній площі міста і почалася вертепною ходою – творчі колективи області та гості з Львівщини пройшлися по центру міста, а потім всі разом заспівали колядку.

На площі відбулися різноманітні конкурси для дітей та підлітків, а всі охочі долучилися до різдвяної виставки-ярмарки виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

Різдвяний вертеп у Краматорську, 2017 рік

Крім того, Краматорськ доєднався до національної акції одночасного виконання колядки “Нова радість стала”, яку проводилась в рамках фестивалю “Вертеп-фест 2017”. У Краматорську, Харкові та Львові колядку перед будівлею залізничного вокзалу виконали 200 студентів Української Академії Лідерства.

Акція одночасного виконання колядки в Краматорську

2018 рік

Краматорці відсвяткували Різдво на  площі Миру разом із творчими колективами міста. Кожен охочий мав змогу позмагатися в пісенній майстерності, а найменші учасники підготували різдвяний флешмоб.

Навколо святкової ялинки зібралося чимало охочих привітати рідне місто та побажати один одному всього найкращого. Не дивно, що найактуальнішим стало побажання миру.

святкування Різдва в Краматорську, 2018 рік

Крім того, у 2018 з  ініціативи молодіжного крила церкви “Голгофа” на площі Краматорська з’явилася тематична фотозона.

Тематична фотозона в Краматорську

2019 рік

На Різдво у цьому році у Саду Бернацького водили козу, співали колядки та відомі українські пісні. Відбувся фестиваль вуличних напоїв, колядок та щедрівок, маленькі краматорці погралися з казковими персонажами, подивилися театральну виставу та мюзикл-казку. Співаки-аматори позмагалися у «Караоке на майдані Бернацького», а всі інші гості заходу насолодилися концертною програмою та народним фольклорним шоу, потанцювали та взяли участь у конкурсах.

Святкування Різдва в Краматорську, 2019 рік

На бажання краматорців святкувати Різдво на свіжому повітрі не вплинули ні мороз, ні снігопад. Одночасно стартував і фестиваль різдвяних пісень. Кожен охочий міг виконати свою улюблену колядку.

Атмосфера у парку нагадувала народні гуляння. Творчий колектив з Полтави презентував краматорцям традиційний український театралізований вертеп із водінням кози, піснями та танцями.

Святкування Різдва у Краматорську, 2019 рік

2020 рік

Краматорці дружньо зібралися у центрі міста 7 січня, щоб відзначити одне з головних новорічних свят, заспівати щедрівки та колядки разом з відомими міськими колективами. Цікаво, що кожному колективу після виступу дарували святковий коровай.

Різдво в Краматорську, 2020 рік

Діти виступили у театралізованій виставі, новорічні герої запрошували всіх охочих зробити святкове фото, а учасники ансамблів у народних українських костюмах танцювали з гостями заходу.

Різдво в Краматорську, 2020 рік

Краматорці зігрівались чаєм та глінтвейном, веселилися біля ялинки та співали народні пісні, танцювали, водили хороводи, фотографувалися та гучними оплесками вітали кожен новий виступ.

Різдво в Краматорську, 2020 рік

Різдвяне свято на площі Миру організували й поліцейські. Вони проводили квести на знання правил дорожнього руху, дарували подарунки та облаштували фотозону.

Свято закінчилося спільним виконанням народної пісні, що здобула всесвітню популярність у музичній обробці композитора Миколи Леонтовича «Щедрик».

Різдво в Краматорську, 2020 рік

Крім того напередодні свята у Донецькому обласному краєзнавчому музеї проходили різдвяні майстер-класи, які були організовані спільно з артплатформою “Мрія”. Діти робили різдвяні пряники, вінки, подарунки та прикраси.

Також у 2020 в Краматорську працювала Резиденція Санта Клауса. Казкове місце зустрічало краматорців яскравими локаціями, в яких були представлені два майстер-класи, Школа ельфів, пошта Санта Клауса та кімната Санти, в якій він приймав гостей.

Резиденція Санти в Краматорську

2022 рік

Останнє Різдво перед повномасштабним вторгненням краматорці також відсвяткували на площі Миру. Святкувати різдвяний вечір на майдані зібралося близько тисячі мешканців.

У заході взяли участь творчі колективи міста, які виконали традиційні колядки, щедрівки, народні пісні та здивували гостей заходу акторськими етюдами.

Святкування Різдва в Краматорську, 2022 рік

Гості святкового концерту із задоволенням підтримували їх, знімали виступи на смартфони та гучними оплесками вітали кожен новий виступ.

Любителі селфі могли сфотографуватися у святкових локаціях, а тим, хто любить купувати подарунки, знайти щось оригінальне допоміг різдвяний ярмарок. Там продавали прикраси, насолоди, сувеніри ручного виробництва.

Святкування Різдва в Краматорську, 2022 рік

Також гості заходу могли зігрітися гарячим глінтвейном чи чаєм та перекусити різноманітними стравами, а дітлахи із задоволенням покаталися верхи на конях. Окрім того, організатори різдвяного концерту підготували багато веселих конкурсів для дорослих та дітей.

Святкування Різдва в Краматорську, 2022 рік

Усіх городян з Різдвом привітав міський голова Олександр Гончаренко, який побажав землякам миру, здоров’я та щастя.

В цьому році, навіть попри активні бойові дії на Донеччині організація пластунів передала Вифлеємський Вогонь Миру “Укрзалізниці”, а та, своєю чергою, доставила його в Краматорськ. Зараз кожен, хто залишився в місті, може запалити свою свічку на залізничній станції.

Мирного Вам Різдва!