Логопединя з Донбасу представила Україну на Міжнародній конференції в Румунії

26 травня відома на Луганщині та Донеччині логопед-дефектолог, клінічний психолог та педіатр Олена Белих представила Україну на Міжнародній конференції в Румунії з авторською методикою «На Ти з Аутизмом». На початку повномасштабного вторгнення Олена, як і багато мешканців нашого регіону вимушена була евакуюватись та зараз мешкає у Великій Британії. Журналісту “Pro100Media” вона розповіла про участь у конференції та життя в іншій країні.

Олено, розкажіть трохи про себе

Протягом 16 років я навчаюсь, проходжу курси підвищення кваліфікації, поповнюю знання на семінарах-практикумах від видатних професорів педагогічної та медичної освіти. Я засновник реабілітаційного центру “Говорун”, який знаходився у Сєверодонецьку.  У 2022 році центру виповнилося 5 років, але на жаль, все створене мною знищене війною та відновленню не підлягає. Вже понад рік я проживаю в Англії з 11- річною донечкою. На сьогодні це все, що залишилось з минулого життя.

Я вивчаю англійську мову, навчаюсь у коледжі (робота та догляд за дітьми з підвищеними потребами), працюю онлайн логопедом 5 годин в день трьома мовами. Проводжу навчання для спеціалістів на вихідних та безкоштовні семінари – практикуми для батьків дітей з підвищеними потребами.

На сьогодні маю 16 років досвіду роботи з дітьми та дорослими. За роки роботи корекційним спеціалістом з медичною освітою створила власні методи та авторські програми роботи з дітьми:“ Звукопостанова. Корекція мови у дітей та дорослих”, “Заїкання”,“ Запуск мови. Малюки”,“На Ти з Аутизмом”.

Розкажіть про свою участь у Міжнародній конференції

Ви не повірите, я вже хотіла кинути свою основну діяльність та піти працювати менеджером у турагентство, а тут такий поворот в житті.

Конференція проходила у Румунії, я доповідала в режимі онлайн. Британія мене підтримала: перекладачі, перевірка програми згідно з протоколами тощо, але представляла я Україну. Насправді з нашої країни тільки один представник був відібраний. І це я.

В кінці мене запросили на наступні конференції.Це неймовірне відчуття. Я не вклалась у 45 хвилин , в мене вийшло 1 година 15 хвилин. Але всі залишились задоволеними.

Про що ваша робота?

Цю програму я писала протягом 7 років. 2 місяці її перекладали на румунську та англійську мови. Вона містить концепцію роботи та план для фахівців та батьків, методи та прийоми в роботі для різних форм від легкого до важкого ступенів, практичні прийоми роботи, чіткий план реабілітації та заборонені методи роботи, а також надання рекомендацій для розвитку та самостійного подальшого життя з розлами аутистичного спектра.

Які у вас враження від життя в Англії?

Взагалі, я закохана в життя і в Англію. Життя в цій країні це стабільність та безпека. Я можу багато розповісти про Англію, як місцеві підтримують усі нації, я такого ніде не бачила. Тут дім для всіх. Неважливо якої ти нації , віри та якого кольору в тебе шкіра… тут 100 % рівність. В Англії немає принижень, пригнічень, образ, в цій країні не міряються розміром гаманця, а природа просто зачаровує. В Англії моя донька щаслива, тут є житло, все для життя.

Уявіть в Англії мене навіть безкоштовно прооперували, я отримую безплатно курси англійської мови. Тут я працюю,  можу звернутися за допомогою з ментальними проблемами. Та що там казати, ми живемо безплатно. Я щаслива в цій країні. Англія лікує мене і береже.

Мені дуже імпонує менталітет англійців, вони не порушують закон, тому що поважають його і знають покарання.

Чи плануєте ви повертатися в Україну?

20 лютого 2022 я купила квартиру на день народження доньки. Вона згоріла. Згоріло все: бізнес, машина, нерухомість, все життя згоріло. Після початку повномасштабного вторгнення я не спала ночами, були проблеми зі здоров’ям у мене та доньки, депресія, страх, паніка, біль, знову страх і все по колу. Багато болю принесла мені ця війна, багато я плакала. Але врятувала мені Велика Британія, за що я вдячна цій країні.

Я дуже люблю Україну, але на сьогоднішній момент не можу думати про повернення, оскільки психологічний страх і травми поранили душу. Безпека на сьогодні для мене понад усе.

partner

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”