“Планую повернутися, щоб допомогти місту відновитися після війни”: скрипалька з Краматорська Кароліна Ваноян

Краматорська скрипалька Кароліна Ваноян – багаторазова переможниця музичних конкурсів різного рівня. Вона обласна стипендіатка та стипендіатка премії міського голови, волонтерка відділення НОК України в Донецькій області. Попри переїзд з рідного міста дівчина до столиці під час повномасштабного вторгнення, зараз дівчина активно займається творчістю, навчається у двох університетах, підтримує та допомагає ЗСУ.

Журналісту “Pro100Media» Кароліна розповіла як їй вдається все це поєднувати та що планує зробити в наступному році.

Кароліна Ваноян

Як змінилося твоє життя за останній рік?

Я закінчила школу, вступила у два університети. Зараз навчаюсь у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на спеціальності міжнародне право та Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого за програмою “майстерність диктора та ведучого програм телебачення”. Крім того, за весь цей час ми дали близько 40 концертів для військових ЗСУ.

Також я вступила в акторську школу «Фенікс». Це благодійний соціальний творчо-освітній проєкт. Він має на меті сприяти розвитку  творчого потенціалу української молоді та допомогти соціалізуватись дітям  захисників та переселенцям. 

Учасники акторськоъ школи “Фенікс”

З понад 243 учасників, які подали свої заявки, було відібрано сімнадцять представників молоді від 18 до 24 років. Ми проходимо  навчання у зірок театру, кіно та телебачення впродовж 4 місяців на безоплатній основі. 

Сюжет про акторську школу “Фенікс”

Навчання в університетах заважає творчості, чи, навпаки, сприяє?

У моєму випадку, сприяє. Я ніколи не думала, що на спеціальності “міжнародне право” нам вдасться створити свій оркестр. Здавалося, що музика тут буде ні до чого. Творчість та навчання в моєму житті не заважають одна одному. Я створила для себе графік, щоб все встигати та намагаюсь його дотримуватись.

Скільки часу зараз ти приділяєш музиці?

Більшість вільного часу, що в мене є. Це й вихідні дні, й вечори після навчання. У складі Культурних сил України, як я вже казала, ми дали близько 40 концертів в госпіталях, нещодавно почала робити це сама. Також мене запросили взяти участь у новому талант-шоу, яке буде виходити на телеканалі “ТЕТ”,  “Україна неймовірних людей”. Зйомки відбудуться у лютому.

Трейлер шоу “Україна неймовірних людей”

Розкажи детальніше про свої виступи перед військовими?

Ми були в Київській, Запорізькій Донецькій області. Зараз я їду в Краматорськ (дата інтерв’ю 27 грудня) Аудиторія, звичайно, збирається дуже специфічна. Дивишся на них та розумієш як їм важко. Але я рада, що наші виступи їх хоч трохи відривають їх від реальності.

Розкажи про свою волонтерську роботу?

У квітні ми випікали маленькі пасочки та відправляли їх разом з благодійним фондом “Фенікс” захисникам на Херсонський напрямок. Також збирали гроші для військових та купували їм харчові продукти, необхідні речі, медикаменти.  Але великих грошей не вдалося зібрати. Це такі, символічні баночки, мені просто приємно допомагати ЗСУ. Загалом я не вважаю, що роблю щось велике, на мій погляд, це обов’язок кожного громадянина України.

Раніше ти грала на скрипці на вулиці. Зараз займаєшся цим?

Я не виходжу сама, але коли було тепло, ми проводили вуличні концерти разом з багатьма музикантами.

В цьому році ти також брала участь у благодійному концерті на підтримку постраждалих від Каховського теракту. Розкажи про цей досвід.

Це був благодійний музичний захід «Help South Ukraine» в підтримку постраждалих від Каховського теракту дітей та багатодітних сімей Херсонщини. Насправді таких заходів було декілька. На них ми, як молоді артисти виступали на розігріві у більш відомих. Це була для мене гарна можливість показати себе та допомогти іншим.

Афіша благодійного концерту «Help South Ukraine»

Які в тебе плани на наступний рік?

Дуже хочеться зібрати гроші для ЗСУ на щось масштабне. Хочу допомагати країні, виступати для простих людей, які теж хочуть допомогти своїй країні. Мені подобається комунікувати зі звичайними українцями та самій залишатися простою людиною.

Ти плануєш повертатися в Краматорськ?

Саме зараз я їду в Краматорськ. Тут теж буду виступати перед військовими, а також хочу побачитись з друзями, що залишились в місті. Після війни я теж планую повернутися, щоб допомогти своєму місту відновитися після війни.

Яким бачиш Краматорськ після Перемоги?

Я думаю, багато хто пам’ятаю, що коли у 2014 році окупували Донецьк, Краматорськ почав розцвітати. Місто отримувало багато грошей на розвиток. І мені б хотілося, щоб після Перемоги нашому місту також приділили багато уваги та воно стало яскравим та молодіжним.

partner

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”