Головне у Краматорську: ТОП новин за тиждень

Редакція Pro100Media підібрала для своїх читачів найцікавіші та найважливіші новини Краматорська за тиждень.

31 травня у школах Краматорська пролунав останній дзвоник. У цьому році останній дзвоник пролунав для 2738 випускників: 1563 випускників дев’ятих класів та 1175 випускників 11-х класів, 104 з яких отримають свідоцтва про завершення загальної середньої освіти з відзнакою.

Цього тижня у Краматорську було оголошено декілька тендерів на розробку проектно-кошторисної документації, зокрема, вони стосуються двох загальноосвітніх шкіл, а також будівництва ще одного укриття.

У Краматорську, 5 червня, відбудуться безкоштовні консультації судинних хірургів та флебологів з Києва.

Вечері 28 травня, близько 22:50, армія РФ обстріляла Краматорськ. Поранений — 21-річний чоловік. У нього діагностували забій, контузію та мінно-вибухову травму.

Зараз Росія активно користується тим, що в Донецькій області, де продовжуються активні бойові дії, ведуться численні дискусії про мобілізацію та призов. Через ЗМІ ворог маніпулює темою роботи Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, поширюючи тези: “ОСТАННЯ мобілізація”, “повістка = смерть”, “чинити опір Росії марно”,  та інші подібні заяви. Насправді залякуванням мобілізацією Росія займається ще з самого початку повномасштабного вторгнення.

8 квітня 2022 року російські війська обстріляли залізничний вокзал у Краматорську, де сотні людей чекали на евакуацію. Теракт забрав життя 61 людини, ще щонайменше 121 отримали поранення. Серед постраждалих був й краматорець Владислав Копичко. Журналісти “Pro100Media” дізналися його історію. В березні 2022 хлопець пішов до військкомату, але там йому сказали, що місць немає.  Пройшов тиждень, повістки не принесли, тому він записався у місцеву територіальну оборону, де навчився накладати турнікет і правилам, як поводитися при обстрілах.

Об’єднання митців “Культурний Десант” виступили з концертною програмою для Слов’янських та Олександрівських рятувальників. Головна мета виступу – підняття бойового духу наших вогнеборців.

У рамках нашої нової рубрики “Ви запитуєте – ми відповідаємо”, журналісти “Pro100Media” продовжують допомагати мешканцям Краматорська знаходити відповіді на найбільш актуальні питання. Цього разу ми зібрали декілька запитань, які вас найбільше цікавлять: які документи потрібні для переоформлення автівки та як оцінюють зруйноване житло через Дію. Також ми дізналися чи є мобільний номер телефону у міського РАГСу та з’ясували, як зв’язатися з начальником міської військової адміністрації.

Стало відомо про передчасну смерть старшого викладача кафедри філософії та соціально-політичних наук Донбаської державної машинобудівної академії, кандидата політичних наук Андрія Володимировича Бородая. Він пішов з життя 26 травня 2024 року внаслідок тяжкої хвороби. Він був видатним фахівцем у галузі політичних наук та талановитим викладачем. На кафедрі філософії та соціально-політичних наук Донбаської державної машинобудівної академії Андрій Володимирович працював з 1996 року, присвятивши 28 років свого життя служінню освіті та науці.

Жінки, які займаються підприємницькою діяльністю, можуть подаватися на грантову програму “Створюй” і отримати до 15 тисяч доларів. Кошти можна витратити на придбання обладнання і частково (не більше 30% від суми гранту) на програмне забезпечення та навчання.

23,5 мільйони гривень планує витратити Краматорське управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста на будівництво нової модульної газової котельні в рамках підготовки до опалювального сезону. Відповідний тендер днями було оголошено у системі Prozorro.

25 травня у Краматорську в офісі “PRO Підтримка, Розвиток, Освіта”, відбулась виставка майстрині з Краматорська Гнни Горлової під назвою “Птиць та інші: натхнення серед невідомості”. Як розповіла художниця журналістам Pro100Media, малювати вона почала ще в дитинстві, але ніколи не навчалась цьому професійно. Коли подорослішала, часу на малювання не було, але під час карантину, коли з’явилося багато вільного часу, Ганна знов взяла у руки пензлик.