Жінки-підприємиці  на Донеччині можуть отримати грант до 15 тисяч доларів

Жінки, які займаються підприємницькою діяльністю, можуть подаватися на грантову програму “Створюй” і отримати до 15 тисяч доларів. Кошти можна витратити на придбання обладнання і частково (не більше 30% від суми гранту) на програмне забезпечення та навчання. Про це на брифінгу повідомила начальниця філії Донецького обласного управління АТ “Ощадбанк” Ганна Прасол.

“Це індивідуальна грантова програма для жінок-підприємиць, які зареєстровані як ФОП або власниці 50% бізнесу ТОВ з обмеженою відповідальністю”, – зазначила начальниця філії Донецького обласного управління АТ “Ощадбанк”.

Умови:

  • учасниці не повинні мати діяльність на тимчасово окупованих територіях України, рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію, а також заборгованість перед бюджетом;
  • бізнес має бути зареєстрованим та діяльність бізнесу має тривати більше 1 року на момент подачі заявки.

І ще один обов’язковий пункт грантової програми – підприємиці мають займатися виробництвом або переробкою. Як пояснила Ганна Прасол, це може бути: пошив одягу чи приготування випічки та інше.

Термін дії програми: 01.04.2024 – 30.10.2024 або до вичерпання бюджету, призначеного для грантів.

Кожен учасник має право подати на Конкурс лише одну заявку від свого імені.

Програма реалізується Благодійною організацією “Благодійний фонд “Київська школа економіки” за підтримки Western NIS Enterprise Fund і в партнерстві з АТ “Ощадбанк”.

Бізнес потроху повертається на Донеччину, таку тенденцію спостерігають співробітники банку.

“У 2023 році ми за рік 37 грантів надали клієнтам, вже у 2024 році, за п’ять місяців – 29 грантів. Тобто бізнес потроху повертається в регіон, клієнти наші намагаються відновити роботу або створити щось нове”, – зауважила Ганна Прасол.

Крім того “Ощадбанк” запустив ветеранську кредитну програму для мікро-, малого та середнього підприємництва “Бізнес 4.5.0”. Скористатись нею може ветеран або ветеранка (учасники бойових дій), родина ветерана (дружина/чоловік, діти, батьки). Сума до 5 млн. грн, надається на п’ять років.