Краматорка створює патріотичні прикраси та допомагає ЗСУ

Переселенка з Краматорська Юлія Мащенко нині мешкає у місті Свалява на Закарпатті. Переїхала в це місто з родиною, коли ракети російської армії почали руйнувати будинки у рідному місті. Зараз дівчина виготовляє патріотичні прикраси та допомагає ЗСУ. Власною історією вона поділилась з нашими журналістами.  

У Краматорську дівчина навчалась у школі, відвідувала курси з англійської мови, займалась танцями та ходила у спортзал. Але життя радикально змінилось після 24 лютого 2022.  

Юлія розповідає, що біля їх будинку у вересні впав ворожий снаряд, Проте на той момент вона та її рідні вже перебували на західній Україні. За її словами, разом слухати та переживати страшні новини було простіше. 

З Краматорську родина виїхала в квітні минулого року. Більше всього боялись залишитись без їжі та води та опинитися під окупацією.  За словами дівчини, відчуття страху у місті було майже відсутнім. Весь страх та жах від пережитого вона відчула вже коли виїхала.  

Перші вироби краматорка виставила на продаж у липні 2022. До виробництва прикрас дівчина дійшла через свою подругу, яка чекала на зустріч з нею і якій вона вирішила зробити приємний подарунок.  Але потім вирішила продавати прикраси, щоб допомагати українським воїнам. Спочатку вона хотіла робити символічні шеврони-обереги для українських захисників. А потім зрозуміла, що підтримка має бути не лише моральною, але і матеріальною. Тож дівчинка вирішила виготовляти патріотичні прикраси, які людям хотілося б купити. 

Зізнається, що до цього не вміла робити поробки ні з бісеру, ні зі стрічки, ні з мотузок. Юлія довго дивилась різноманітні відеомайстер-класи у мережі, а тоді взялася до роботи.  Зараз вона виробляє браслети на будь-який смак, віночки, заколки, чокери. Прикраси виконані в різних техніках, але всі вони патріотичні. Шеврони для захисників Юлія також виготовляє. Каже, що зараз вони оберігають тих, хто оберігає нас. 

Краматорці допомагають їх робити вдома – до справи береться вся сім’я. Дівчинка продає прикраси онлайн на ярмарках, під час фестивалів та інших заходів. Її патріотичні прикраси продають і деякі магазини. 

Саморобні прикраси коштують від 100 до 600 гривень, половина прибутку йде на потреби ЗСУ.  Здебільшого для прикрас школярка використовує синьо-жовті кольори. Каже, такі мають найбільшу популярність серед покупців. 

За словами дівчини, саме через те, що частина грошей з продажу прикрас йде на ЗСУ, збільшилась кількість охочих їх придбати. Під час ярмарків і фестивалів вона зустрічала різних людей. Але їй чи не найбільше запам’яталося подружжя переселенців з Сєвєродонецька, які купили у Юлії всі браслети тільки щоб допомогти ЗСУ. За весь час краматорці вдалося зібрати близько 400 доларів та передати їх на автомобіль для військових.  

“Я дуже радію, коли ці прикраси знаходять своїх нових власників та стають своєрідним оберегом для них. І вірю, що вони зможуть допомогти нашим воїнам відстоювати рідну землю”, – впевнена дівчина.  

Юлія відчуває, що допомога армії через продаж прикрас, наближає перемогу у рідній Донецькій області. Хоч і “капля у морі”, але за її словами, це важлива допомога.   

У перемозі України дівчина не сумнівається, а от повертатись жити до Краматорська вона не планує. Війна залишила дуже негативні спогади про це місто. Але дівчина допускає, що після перемоги вона могла би приїхати в гості до друзів, деякі з них досі залишаються у прифронтовому місті. 

partner

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”