«Будучи мобілізованим, не беручи зброю до рук – захищатиму державу, як священик»: військовий капелан розповів, як війна змінила його життя.

“Pro100Media” продовжує проєкт, присвячений військовослужбовцям, які раніше ніколи не мали відношення до армії. Люди різних професій вступили до лав Збройних сил України, щоб захистити нашу країну від ворога, та поділилися з нами найсокровеннішим.

Народившись у невіруючій сім’ї на Полтавщині, отець Діонісій Васильєв виріс у середовищі, де релігія не мала особливого значення. Проте вже у віці 8 років він відчув внутрішній заклик служити Богу. З роками це покликання зміцнювалася, і у 15 років він бачив своє майбутнє у священицькому служінні.

Пан Діонісій, яка у вас освіта?

Через те, що у батьків не було грошей на навчання, я закінчив ПТУ та отримав першу спеціальність кухар-кондитер, після чого працював у ресторанах. Потім — Харківський колегіум патріарха Мстислава, а пізніше — Житомирську духовну семінарію. Через деякий час вступив та закінчив Київську православну богословську академію. Трохи згодом – у Чернівецький православний богословський інститут, по закінченню отримав ступінь магістра, став викладачем богословських наук та практикуючим психологом

Фото зі сторінки фейсбук

Розкажіть, хто такий капелан та які задачи виконує?

Посада “капелан” відкриває новий аспект служіння – психолог для віруючих. До його задач входить: вислухати, допомогти, розрадити, провести декомпресію. Найважче в капеланській праці – це супроводжувати тіла, дивитися в зридані очи близьких, підібрати слова для заспокоєння.

Фото зі сторінки фейсбук

Чому Ви стали військовим?

Я не прагнув стати військовим. Бог привів в те місце, де я більш потрібен. Тому я маю працювати, вдосконалювати свої знання, щоб якісніше виконувати свою роботу. Будучи мобілізованим, не беручи зброю до рук – захищати державу, як священик. Але ще в 2014 році зрозумів, що мушу бути разом з військовими.

Ви не шкодуєте, що вибрали саме цей шлях? Чи можна повернутися після війни на свою посаду?

Ні, не шкодую. Після війни є можливість підписати контракт на 5 років і далі знаходитися в лавах НГУ або звільнитися і виконувати функції священика. Поки для себе я ще не вирішив, як бути.

Фото зі сторінки фейсбук

Ви працюєте капеланом в одній з частин НГУ, чи є певна специфіка при взаємодії з військовими? Як вони до Вас звертаються?

Звичайно, є. За роки праці я знайшов певний підхід. Моя щирість, відкритість, простота мають велике значення в тому, що ми можемо налагодити комунікацію у спілкуванні. Звертаються по різному, мені це не принципово. Всі відносяться з пошаною та повагою.

Яка допомога зараз потрібна нашим захисникам?

Наша армія забезпечена всім матеріальним. Не вистачає уваги, тепла та любові. Військові повернуться зовсім іншими людьми. Певні аспекти військового життя перетнуться у цивільне. Потрібна підтримка не тільки їм, але і їх сім’ям.

Фото зі сторінки фейсбук

Як Ви вважаєте, які зміни відбудуться у православній церкві після перемоги ?

Зміни вже відбуваються. Після перемоги ми зможемо подолати всіх духовних представників, які із середини намагаються робити певні диверсії.

Багато людей зазнали невідворотніх трансформацій. Як останній рік змінив Вас?

Я ще більше ціную життя. Зрозумів ціну слова «Мир». Відчув суміш пороха з кров’ю – найстрашніший запах. Але ми все рівне будемо давати відсіч. Вірю, що Перемога буде за нами!

Фото зі сторінки фейсбук

Ваші побажання вірянам.

Мої побажання – любити один одного, пам’ятати, що ми є люди, що наше покликання сіяти мир на цій землі. Мужності, витримки, терпіння, наснаги для подальшого життя, праці. Ми потужні люди, тому ніколи не здамося!

Автор: Катерина Кутирьова