На Донеччині постраждали майже 250 агропідприємств за час повномасштабного вторгнення

У Донецькій області внаслідок повномасштабного вторгнення пошкоджені 242 агропідприємства, які знаходиться на території підконтрольній українському уряду. Всі вони зазнали збитків, десь були прильоти по будівлям, у когось згоріло поле. Втрати сільгосппідприємств складають 4,9 млрд. грн. Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора департаменту АПР та ЗВ Донецької ОДА Олена Рибакова.

“Всі ці підприємства, які зазнали збитків,  всі продовжують свою роботу тому, що закинутих полів у нас, крім “сірих зон”, практично немає”,- розповіла Олена Рибакова.

Читати також: Як сільгосппідприємства Донеччини можуть забронювати військовозобов’язаних аграріїв

За словами посадовиці, у 2022 році згоріло більше 3 тисяч гектарів врожаю, бо пшениця, яку засіяли раніше, опинилась на лінії зіткнення.

На Донеччині у 2022 році посівна площа складала 356 тисяч гектарів;

  • У 2023 – 374 тисячі гектарів;
  • У 2024 році – 337 тисяч гектарів.

Україна повертає свої сільськогосподарські угіддя, втім для посіву не може використовувати всі території через забруднення вибухонебезпечними предметами.

“Не зважаючи на деокупацію Святогірської та Лиманської громад, посіви не здійснюються тому, що треба провести обстеження, розмінування. Деокуповані землі вони не повернулись у сільськогосподарських обіг, вони не засіваються і також лінія зіткнення перемістилась у наш бік, в районі Мар`їнки, Авдіївки і “сіра зона” також збільшилась і не засівається”, – розповіла заступниця директора департаменту АПР та ЗВ Донецької ОДА.

Читати також: Фермерам Донеччини компенсують 80% вартості розмінування сільськогосподарських земель

Олена Рибакова уточнила, що на Донеччині працювали понад 800 сільськогосподарських підприємств, скільки їх зараз порахувати важко, але всі, які залишились на підконтрольній українській владі території, продовжують свою роботу.