Як сільгосппідприємства Донеччини можуть забронювати військовозобов’язаних аграріїв

На Донеччині 41 сільськогосподарське підприємство має статус критично важливого. Мінагрополітики визначило 23 підприємства, обласна військова адміністрація – 18. Вони можуть бронювати частину своїх військовозобов’язаних співробітників (комбайнерів, трактористів) від мобілізації, повідомила на брифінгу заступниця директора департаменту АПР та ЗВ Донецької ОДА Олена Рибакова.

“Чого не всі підприємства можуть отримати статут критично важливого? Тому, що згідно закону, можуть стати критично важливими, тільки ті підприємства, які відповідають певним критеріям. Один з яких – це розмір середньої заробітної плати. За даними Держстату це 15,5 тис. грн. Якщо підприємство відповідає цьому критерію, відповідно воно набуває статус критично важливого”, – пояснила Олена Рибакова.

Оскільки сільгоспроботи під час посівної можуть тривати довго, в області налагоджена процедура видачі перепусток для пересування у комендантську годину.

“Для цього сільгосппідприємства та фермери звертаються з клопотаннями до військових адміністрацій населених пунктів і отримують перепустки безпосередньо представники цих аграрних підприємств”, – уточнила посадовиця.

Читати також: Фермерам Донеччини компенсують 80% вартості розмінування сільськогосподарських земель