Ексклюзивні проекти від Pro100media, які ви могли пропустити!

Пропонуємо ознайомитися з ексклюзивними проектами, розробленими Pro100media, які ви могли пропустити! Наша команда наполегливо працює, щоб надати вам найактуальнішу і цікаву інформацію. Від захоплюючих інтерв’ю з цікавими особистостями до унікальних репортажів – ми робимо все, щоб вас залишити задоволеними.

Багато краматорців були змушені покинути домівку у пошуках безпечного місця для себе та своєї родини. Тепер їм доводиться заново будувати життя.  Такою є історія директорки IT Cluster Donbass Олени Калугіної та її родини. Спершу вони зупинилися в Польщі, а згодом вирішили переїхати у Велику Британію, де живуть близько року. Жінка поділилася з журналістом “Pro100Mеdia” своїм досвідом. 

Які фейки про мобілізацію в Україні розганяли росіяни за останній рік

9 років війни показали, що Росія – ще той майстер вигадувати фейки та маніпулювати суспільством. Але періодично кремлівська пропаганда не хоче придумувати нові дезінформаційні вкиди, а користується старими, “перевіреними часом”. Один зі способів, до якого Росія періодично повертається в інформаційній війні – це міфи про мобілізацію. Лише за останній рік росіяни “відправляли” на війну не тільки українських чоловіків, а навіть студентів та вагітних жінок. Журналісти “Pro100Media” зібрали докази того, що РФ вже кілька разів користувалася прийомом під назвою “тотальна мобілізація” та проаналізували найбільш гучні приклади за останній рік.   

Жінка на війні у свідомості багатьох  все ще виклик. Якщо вважати це іспитом, то героїня нашого інтерв’ю – офіцерка 241 бригади Сил ТрО, уродженка Краматорська Ольга Бігар його успішно здала. Енергійна та смілива дівчина ламає гендерні стереотипи та власним прикладом доводить, що немає нічого неможливого для українських жінок, воюючи пліч-о-пліч із чоловіками.   

Сьогодні ми розповідаємо про людину в честь якого перейменована вулиця Марата. Славетний композитор Микола Леонтович все життя намагався пропагувати українську культуру у свої творах. Він збирав та обробляв козацькі пісні, створюючи високохудожні твори-пісні. Микола Леонтович народився в 1877 році на Поділлі в родині сільського священника. Закінчивши духовну семінарію, він влаштувався на роботу сільським вчителем і самотужки вдосконалював музичну освіту.  У 1904 році Леонтович переїхав на Донбас, де викладав музику у залізничній школі міста Гришине (нині Покровськ), але невдовзі повернувся додому і працював викладачем співів у Тульчинському єпархіальному жіночому училищі.

3 липня, захищаючи рідну землю в районі міста Бахмут, загинув краматорець Сергій Пакін. Як повідомили нашому журналісту близькі загиблого, Сергій навчався в Краматорській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 33. Працював водієм та займався вантажоперевезенням. В серпні 2021 року він уклав контракт на проходження військової служби у ЗСУ. З перших днів повномасштабного вторгнення був на фронті. Останні пів року знаходився на передовій, боронив міста Донецької області. За час війни отримав декілька поранень.  

У важкі періоди історії українці завжди співали пісні: духовні, патріотичні, життєствердні та й такі, що крають серце. Нещодавно соцмережі підкорила пісня юної краматорки Амалії Пащенко «Я хочу додому». Їй тільки 13, але як і у багатьох українських дітей її дитинство, пов’язане з війною. Наші діти дорослішають дуже швидко – така вона війна. Тож дитячі пісні сьогодні теж про доросле, в них багато пережитого: радість і сум, воля і любов…

Неймовірна історія талановитої дівчинки, яка подарувала своєму герою, генералу Валерію Залужному, особливий подарунок, стала причиною захоплення багатьох українців. Ця історія свідчить про силу мистецтва, доброти та віри в дива, які можуть здійснитись. Україна переживає важкі часи. Війна в країни залишає глибокий слід в серцях багатьох людей, особливо дітей. Саме таким випадкам, коли непередбачувані обставини змушують звернути увагу на нові речі і здібності, ми дедалі частіше стаємо свідками. Мабуть, всі вже бачили у фейсбуці на сторінці генерала світлину з подарунком від маленької дівчинки Софійки на честь дня народження Валерія Федоровича Журналісти Pro100Media поспілкувались з мамою Софії та дізналися більше деталей про цей незвичайний подарунок генералу. У цьому інтерв’ю мама поділилася своїми емоціями та розповіла про те, як ця ідея зародилась у їхній родині.