Жителі Донецької області отримали понад 300 мільйонів гривень компенсації за пошкоджене житло

Жителі Донецької області подали 7 827 заяв на отримання державної допомоги для ремонту пошкодженого житла. За програмою “єВідновлення” більше половини заявок отримали позитивні рішення від комісій, на загальну суму 401,5 млн.грн. На рахунки власників, які подали заявки, вже нараховано 338,8 млн.грн. Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОДА Лариса Гусева.

По знищеному житлу комісії отримали 1 075 заяв, по 576 – вже прийняті позитивні рішення.

“Наразі сформовано житлових сертифікатів на суму 927 млн. грн”, – зазначила Лариса Гусева.

Посадовиця зауважила, що є певні позитивні зрушення щодо компенсацій для власників зруйнованого або пошкодженого житла, яке знаходиться на окупованій території чи у зоні бойових дій. На розгляд ВР направлений законопроєкт, який виключає акт обстеження з переліку документів, які потрібно надати, щоб отримати компенсацію.

Читати також: Скільки жителів Донеччини отримали компенсацію за програмою “єВідновлення” та кому можуть відмовити

“Комітет ВР підтримав цей законопроєкт, як тільки ВР розгляне, і Дія буде приймати заяви людей, чиє житло пошкоджене або зруйноване та розташоване у зоні бойових дій або на окупованих територіях, наші комісії зможуть розглядати ці заяви. Приймати рішення щодо надання компенсації будуть при наявності іншого повного пакету документів, акт обстеження, згідно цього законопроєкту, вже не буде потрібний”, – пояснила заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОДА.

У Краматорську жителі пошкодженого або зруйнованого житла продовжують подавати заяви на отримання державної компенсації.

За даними Краматорської міської ради прийнято позитивних рішень по 1 429 заявам на загальну суму — 123 229 222 млн. грн. Максимальна сума компенсації в такому разі може становити 350 000 гривень за пошкоджену квартиру та 500 000 гривень за приватний будинок.

“Компенсації за майно, визнане зруйнованим, можуть отримати як мешканці квартир, так і власники будинків”, – йдеться у повідомленні Краматорської міської ради.

Заявку можна подати в застосунку чи на порталі Дія або в паперовому вигляді у ЦНАПі (вул. Богдана Хмельницького, 8).

За консультаціями звертатися:

вул. В’ячеслава Чорновола (Маяковського), 24, кабінет 1.

з понеділка по пʼятницю, з 9 до 17 години;

у суботу з 8 до 12 години.

Телефон для довідок: 050-425-0999.