З початку року  понад три тисячі жителів Донеччини знайшли роботу через службу зайнятості

За чотири місяці цього року послугами Донецької служби зайнятості скористались 9 500 безробітних. Знайти роботу допомогли понад трьом тисячам. Серед яких більше 800 внутрішніх переселенців. Такі дані повідомила Донецька обласна служба зайнятості.

“Протягом січня-квітня 2024 року 1,2 тис. працедавців подали до центрів зайнятості області інформацію про 3,7 тис. пропозицій роботи. Рівень укомплектування вакансій склав 81,6%, за цією позицією Донеччина зберігає лідерство серед регіонів України”, – йдеться у повідомленні.

Розмір середньої заробітної плати по області становить майже 13 тис. грн.

Крім допомоги з пошуком роботи, безробітнім пропонують пройти професійне навчання або підвищити кваліфікацію у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Майже сто відсотків безробітних, які скористалися цією послугою, знайшли нову роботу, повідомляють у Слов`янському центрі зайнятості.

“Протягом 2023 року цією послугою скористалися 592 безробітні особи, 99,5 % з яких були працевлаштовані. Найбільшим попитом у пошукачів користувалися професії продавця, бухгалтера, кухаря, кондитера та пекаря. 15 безробітних у минулому році отримали нову спеціальність у Центрах професійно-технічної освіти, а 262 особи підвищили свій SKILL, в тому числі на виробництві”, – розповіли у Центрі зайнятості.

Центри зайнятості залучають безробітних до “Армії відновлення”. Понад чотири тисячі жителів області долучились до суспільно корисних робіт. До прикладу, у Краматорську на території Біленьківського, Ясногірського, Шабельківського, Красноторського та Дмитрівського округу тимчасово безробітні займалися благоустроєм та озелененням території. Робітніки прибирали сміття на вулицях, зупинках громадського транспорту та навколо адміністративних будівель, упорядкували територію навколо кладовищ.

Оплата за суспільно корисні роботи з 1 квітня зросла і становить 12 тисяч гривень за повний відпрацьований місяць. До речі, Донецька область є лідером за кількістю залучених безробітних.

До великої війни Краматорськ був машинобудівним містом і відповідні спеціалісти користувались попитом на ринку праці. Відтепер один з основних видів зайнятості – це сфера обслуговування. Про ринок праці та заробітні плати журналісти “Pro100media” вже писали, щоб прочитати, перейдіть за цим посиланням.

Жителям області, які планують відкрити або розвивати бізнес, пропонують грошову підтримку. Підприємці можуть скористатися програмою “Власна справа”. 20 жителів Донеччини отримали мікрогранти в розмірі до 250 тисяч гривень. До того ж 5 ветеранів та їх подружжя отримали гранти на підприємництво в розмірі до 1 мільйона гривень.

За додатковою інформацією звертайтесь до call-центру Донецького обласного центру зайнятості: 0-800-33-61-67.