Краматорчанка Вікторія Черненко продовжує творити в евакуації в Іспанії і навіть здійснила свою мрію 

Талановита краматорська художниця, майстриня, педагог, керівниця студії “Декор” Центру виховної роботи Вікторія Черненко наразі мешкає в Іспанії, куди вона евакуювалася з початком військових дій.  

До війни Вікторія Черненко всю свою майстерність віддавала своїм юним вихованцям у Краматорську. Вона вчила дітей розуміти мистецтво. Кожна дитина у студії могла розкрити свої творчі здібності та висловити через свої роботи своє бачення світу. Діти пізнавали основи образотворчого мистецтва, навчалися різним технікам декоративно-ужиткової майстерності. Учні Вікторії Черненко постійно були переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів. 

Але й зараз художниця займається творчістю. І вчить малювати дітей, і приймає участь у культурних заходах.

А нещодавно здійснила давню мрію і відкрила свій інтернет-магазин.  

Про життя в Іспанії вона розповіла pro100media. 

“Відповідь на кожне ваше запитання, мабуть, можна починати зі слова “пощастило”.  Пощастило, що моя сестричка кілька років живе в Іспанії, тому коли почалися військові дії, мені було до кого звернутися за допомогою. Зараз я живу в маленькому затишному містечку в природі Сан-Себастьяна.  

Пощастило, що я опинилася саме в Іспанії. Іспанці дуже доброзичливі та чуйні люди, готові допомогти і словом і справою. Особливо вражає їхнє вміння радіти життю щохвилини. Вміння, як-би пити життя маленькими ковтками, і смакувати його.  

Оскільки погода в цих краях здебільшого дощова, коли видається сонячний день, всі вулиці наповнюються людьми: сім’ями з дітками, закоханими парочками, дідками, які прогулюючись, дбайливо тримають одна одну за руки.  

Іспанці дуже багато часу проводять поза домом, збираються великими компаніями у кафе та спілкуються.

Маленькі міста Іспанії – ще одна її визначна пам’ятка. Варто подивитися на них, всі вони по-своєму гарні. Кам’яні будинки тісно притискаються один до одного. Свіже повітря, мальовничі пейзажі та маленькі будиночки навівають думки про минулі століття. На вулицях дуже чисто і прибрано, всі будинки красиво прикрашені цілий рік. 

Кухня не відрізняється особливою вишуканістю, переважно це досить прості страви, які готуються дуже швидко, з великою кількістю оливкової олії. Наприклад, tortilla de patata – смажена картопля, залита яйцем. Або це tapas-невеликі закуски. 

З найбільш визначного та приємного, що зі мною трапилося за останній час, це відкриття інтернет-магазину. Нарешті, вирішили відкрити магазин на міжнародному майданчику з продажу товарів для творчості Etsy (https://vikyartstudio.etsy.com).  

Для мене це завдання виглядало величезним і нестерпним. Навіть не знала, з якого боку підійти. Але вуаля, він відкритий! Мій магазин для покупців, які хочуть щось зробленого з душею, цінують та шукають унікальність у товарах.  

Дякую за підтримку моєї творчості! Бажаю всім миру! Жити, творити, не піддаватися песимізму і вірити в себе”. 

Цитата

“Особливо вражає вміння іспанців радіти життю щохвилини. Вміння, як-би пити життя маленькими ковтками і смакувати його”.

Довідково 

Вікторія Черненко закінчила Харківський державний педагогічний інститут імені Г. Сковороди (художньо-графічний факультет). Свою виставкову діяльність розпочала з 1994 року, брала участь у міських, обласних та всеукраїнських виставках. Кожна робота майстра – це дивовижна мить, музика кольору, ліній та форм. Вона намагається передати красу звичайнісіньких предметів, повз які щодня ми проходимо, не помічаючи їх. Для того, щоб передати природний обсяг та створити рельєфну композицію, використовує авторську техніку: поєднує живопис із використанням природного та непридатного матеріалу. 

Вікторію Черненко називають педагогом-новатором, за нові підходи щодо навчання дітей, також вона має звання «керівника гуртка-методиста».  

Вікторія Черненко – член обласного науково-методичного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, обласного творчого об’єднання художників та народних умільців. 

partner

“Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.”