Слов’янське комунальне підприємство заплатить понад 200 тисяч гривень за забруднення земельної ділянки побутовими та будівельними відходами

У листопаді 2020 року Державна екологічна інспекція у Донецькій області під час моніторингу виявила, що слов`янське комунальне підприємство “Благоустрій” засмітило земельну ділянку відходами деревини, твердими побутовими та будівельними відходами. Це є порушенням ст.96 Земельного кодексу України. Наслідком таких дій стало нанесення збитків державі в сумі 206 тис. 494 грн. Про це повідомила обласна екологічна інспекція на свій сторінці у Фейсбуці.

“Інспекцією було пред’явлена підприємству претензія про відшкодування завданих збитків, але в добровільному порядку підприємством була відшкодована лише частина суми завданих збитків у розмірі 36 тис. 494 грн”, – йдеться у повідомленні.

Тож екологи звернулись з позовом до Господарського суду Донецької області. Рішення суддів було наступним: стягнути з комунального підприємства на користь держави, Донецької обласної державної адміністрації та Слов’янської міської територіальної громади – 170 тис.грн.

Державна екологічна інспекція попри воєнний стан продовжує подавати позови до суду, щоб відшкодувати збитки завдані державі.

На початку цього року Державна екологічна інспекція у Донецькій області зверталась до Господарського суду з позовом про стягнення з підприємства суми завданих державі збитків. Що саме за підприємство у повідомленні не вказано, але відомо, що у березні 2021 року підприємство використовувало обладнання, яке пов’язане з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Дозволу не мало. Підприємство у добровільному порядку зазначену суму не відшкодувало.

“Наслідком таких дій стало нанесення збитків державі в сумі 54 тис. 743 грн.У зв’язку з чим інспекція вимушена була звернутися до Господарського суду з позовом про стягнення з підприємства суми завданих державі збитків в примусовому порядку. За результатами розгляду матеріалів справи господарським судом в січні 2024 року винесено рішення щодо задоволення позову в повному обсязі”, – зазначено на сайті інспекції.

Після прийняття судового рішення підприємство сплатило суму завданих збитків. Гроші були зараховані до Державного бюджету, обласного бюджету та бюджету Маріупольської міської територіальної громади.