Повний перелік вулиць, які перейменували у Краматорську

У рамках деколонізації та дерусифікації у Краматорську перейменовано 308 вулиць, провулків та міський парк. Громадські обговорення проводлилсь з 14 грудняя 2022 до 14 лютого 2023 року. Після урахуванні зауважень та пропозицій, вулиці міста отримали нові назви. Зокрема. Вітебська стала Вільною, Брюлова змінила назву на Василя Краматорського, Верещагіна носитеме ім’я Мирослава Скорика. Повний список нових назв вулиць зібрала редакція “PRO100MEDIA”.

Жителі перейменованих вулиць не зобовязані вносити зміни до документа про право власності на будинок чи квартиру.

“Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані. У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно. Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.У разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва. “, – йдеться у повідомленні міськради.

Нагадаємо, що у 2015 році почався процес декомунізації. Документ передбачає заборону присвоювати географічним об’єктам назви: імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії; назви, пов’язані з діяльністю комуністичної партії, назви вищих органів влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), тощо.

Після повномасштабного російського вторгнення в Україні почали перейменовувати ще й вулиці, назви яких пов’язані з Росією. 21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила Закон України”Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”. 21квітня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про деколонізацію.