У Краматорську з’явилась вулиця Княгині Ольги

У Краматорську з’явилась вулиця Княгині Ольги

Від тепер вулиця Магнітогорська носить ім’я Княгині Ольги

Історія не зберегла відомостей про її походження та дату народження княгині Ольги, проте літописці залишили багато свідчень про її мудре правління. Завдяки Ользі зростали могутність та добробут Київської Русі, вона провела прогресивні реформи, прийняла християнство та хотіла зробити його офіційною релігією країни.

Існує легенда, що Ольга та її майбутній чоловік познайомились зовсім не в романтичній обстановці. Князь дуже любив полювати і в цей час був в малій батьківщині майбутньої княгині. Якось переплавляючись по річці він помітив, що його перевізник зовсім не чоловік, а переодягнена в чоловічий одяг молода дівчина. Будучи не надто сором’язливим він зробив Ользі непристойну пропозицію, що дуже обурило її. Вона не тільки відмовила молодому монархові, але й відчитала його як слід: «Нехай я молода і незнатна, і одна тут, але знай: краще для мене кинутися в річку, ніж стерпіти наругу». Це настільки вразило Ігоря, що коли прийшов час шукати собі наречену, він миттю згадав про норовливу, чарівну і мудру Ольгу, з якою і взяв шлюб.

945 року князя Ігоря було вбито древлянами, і Ольга залишилася вдовою. За звичаєм на той час, древляни вирішили прибрати до рук вдову князя, а заразом і його володіння. Вони надсилали до Ольги різних послів із пропозицією вийти заміж за древлянського князя Мала. Княгиня жорстоко розправилася з усіма послами, а потім зібрала військо та пішла у похід на древлян. Вона підкорила їх, встановила данини, податки та повернулася до Києва.

Приблизно 955 року Ольга прийняла хрещення в Константинополі з ім’ям Олена і стала першою християнкою з правителів Київської Русі. Її хрещеним батьком став візантійський імператор Костянтин. Саме з цього моменту, хоч і дуже повільно, почалося поширення християнства по Київській Русі.

Після того, як Ольга жорстоко помстилася древлянам за загибель князя Ігоря, вона понад 20 років правила без воєн. Для того часу це був справжній рекорд, причому не лише для жінки, а й для будь-якого правителя чоловічої статі. До речі, Ольга була єдиною правителькою на Русі, ні до неї, ні після жінки влада не мала.

Саме Ольга започаткувала будівництво кам’яних будинків у Київській Русі. Першими з таких будівель були її палац у Києві та заміський терем, які були виявлені археологами лише у 1970-х роках.

До кінця 960-х років Ольга тяжко захворіла. На той час їй було близько 80 років, що в ті часи вважалося віком більш ніж поважним, оскільки багато хто не доживав і до сорока років. У 1547 році Ольга була зарахована до лику рівноапостольних святих.