Росія знищила понад 60 тисяч гектарів лісу

Від початку повномасштабної війни Росія знищила понад 60 тисяч гектарів лісу на ТОТ — розслідування

Від початку повномасштабного вторгнення Росія знищила понад 60 тисяч гектарів лісів на тимчасово окупованих українських територіях. Його вартість сягає щонайменше 14 мільярдів гривень.

Про це йдеться в розслідуванні NGL.media.

Журналісти видання за допомогою супутникових знімків встановили, що за два роки війни росіяни повністю знищили на окупованих ними територіях понад 60 тисяч гектарів лісів.

Зазначається, що зща мінімальною оцінкою, сукупна вартість втраченого лісу перевищує 14 мільярдів грн. При цьому, це лише прямі збитки. Тобто вартість деревини, яку можна було отримати з цієї площі. Ці збитки не враховують екологічних наслідків, ліквідація яких може обійтися значно дорожче.

Серед природних територій, які найбільше постраждали на Донеччині – національний природний парк “Святі гори”, розташований у Краматорському і Бахмутському районах. З початку вторгнення РФ на цій території точилися бойові дії, внаслідок чого 80% парку було знищено. Крім того, окупанти займаються активною вирубкою і в Луганській області, де до війни тільки 11% території займали ліси. У переважно степовій Луганщині ліси мають дуже важливу функцію – рятують від піщаних бур, утримують вологу та зупиняють ерозію ґрунтів.

Також станом на сьогодні на Харківщині заміновані або пошкоджені пожежами близько 40-45% територій лісів.

У 2022 році під час окупації Херсонщини, яка є однією з найменш (5%) заліснених областей України, значна частина лісів постраждала від пожеж, обстрілів та вирубок. Також ліси регіону серйозно постраждали й внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС у червні 2023 року. Тоді затопило майже 55 тисяч гектарів лісу на лівобережжі Дніпра.

Наприкінці жовтня 2023 року міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець інформував, що за час повномасштабної війни Росія здійснила понад 2,5 тисячі злочинів проти довкілля України.

“Це лише ті (факти — ред.), що нам вдалося зафіксувати й доопрацювати та покласти в загальний кошик збитків. Рік тому сума збитків довкіллю від бойових дій сягала близько 26 мільярдів євро. Сьогодні вона удвічі більше — це 55 млрд євро”, — сказав тоді урядовець.