У болгарському порту Русе на Дунаї збудують мультимодальний термінал

Вартість проєкту – близько €27 млн на технічне проєктування та будівництво

Болгарська національна залізнична інфраструктурна компанія (NRIC) оголосила тендер на суму близько €27 млн на технічне проєктування та будівництво інтермодального терміналу у порту Русе на Дунаї, повідомляє RailFreight.

Порт Русе – найбільший болгарський порт на Дунаї, який обслуговує як річкові, так і морські судна. Його східний термінал також має залізничне сполучення з основною болгарською залізничною мережею.

Проєкт передбачає проєктування та будівництво терміналу для завантаження/розвантаження і нової кінцевої залізничної станції, йдеться в повідомленні про тендер. Кінцевий термін подання пропозицій – 6 квітня 2023 року. Строк реалізації проєкту – 24 місяці (півроку на технічне проєктування, 18 місяців – на будівництво).

Локація є привабливою з погляду логістики, оскільки розташована поруч з Румунією та може стати вузлом перетину кордону, а також об’єднує три види транспорту: залізничний, морський та автомобільний. Будівництво нового інтермодального терміналу сприятиме не лише транскордонному залізничному сполученню між Болгарією та Румунією, а й стане частиною більшого проєкту.

Метою будівництва терміналу є створення спільного залізничного коридору між Грецією та Болгарією. Проєкт Sea2Sea передбачає будівництво залізничної лінії між грецьким портом Салоніки та болгарским Русе. Залізнична гілка проходитиме між портами Греції (Салоніки, Кавала та Олександруполіс) та Болгарії (чорноморські Бургас і Варна, а також Русе на Дунаї). Зараз Греція інвестує приблизно €3 млрд у будівництво необхідної залізничної інфраструктури, що веде до Болгарії.

ERGOSE, дочірня компанія грецького залізничного оператора Hellenic Railways, підкреслила логістичну цінність мегапроєкту Sea2Sea, який може залучити значну частину контейнерних вантажів, які традиційно йдуть транзитом через Босфор.

Болгарія також спрямовує інвестиції на захід країни в напрямку Сербії. Водночас, NRIC досягла угоди із Турецькою залізницею щодо подвоєння обсягів обсягів перевезення вантажів залізницею через кордон між країнами.