6 квітня Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку. Всесвітній день фізичної активності.

23-го серпня 2013-го року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № A/RES/67/296, в якій проголосила 6 квітня Міжнародним днем спорту на благо миру та розвитку. Цей день обраний не випадково. Власне 6 квітня 1894р. у місті Афіни розпочалися І Олімпійські ігри сучасності.

Спорт на благо миру та розвитку – ключове формулювання цієї міжнародної події, яке підкреслює важливість і необхідність цього виду загальнолюдської діяльності для всіх нас, для суспільства, держави, урядових та неурядових організацій.

Здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність є запорукою нашого загального процвітання і благополуччя.

Україна щороку  долучається до відзначення цього свята, розуміючи, що спорт має унікальну силу для того, щоб сприяти об’єднанню людей навколо миру, дружби та розвитку.

Цього дня також світова спільнота відзначає  Всесвітній день фізичної активності. Відомо, що рух продовжує життя. А його відсутність, навпаки, дається взнаки на організмі людини. Знижуються функції ЦНС, знижується діяльність гормональної системи, людина швидше втомлюється, стає ослабленою, розгубленою тощо.

Гіподинамія – саме так називають малорухливий спосіб життя – суттєво погіршує процес обміну речовин в організмі. Мета цього свята спонукати людей до фізичної активності. Ми повинні рухатися при першій можливості. Якщо робота є причиною пасивного способу життя, необхідно займатися фізичними справами, відвідувати фітнес-центр, займатися будь-яким видом спорту.

У тому, що фізична активність впливає на здоров’я, немає ніяких сумнівів. Ми всі чули таку фразу: «Рух – це життя, а життя – це рух!». І це правда!  Широко відомий той факт, що недостатність рухів негативно впливає на перебіг складних біохімічних і фізіологічних процесів в нашому організмі. При цьому значно знижується функція центральної нервової системи, як наслідок – швидше настає стомлення. Людина стає млявою, розсіяною, знижується діяльність гормонів. При гіподинамії спостерігається погіршення загального обміну речовин. З віком цей процес ще більшою мірою посилюється.

З цього випливає висновок – людині просто необхідно рухатися при першій-ліпшій можливості. Тільки заняття фізичними вправами й спортом здатні забезпечити нормальне  живлення серцевого м’яза і захистити людину від багатьох захворювань.

Рухова активність (ходьба, біг, зарядка, заняття в спортзалі) – одна із основних складових нашого здоров’я та довголіття. Регулярні вправи допоможуть уникнути застою крові в органах малого тазу, затримки сечі в організмі, запалень сечовидільної системи. Фізична активність – це також профілактика слабкої активності кишечника і поганого травлення, застою жовчі і утворення конкрементів (“каміння”), запальних захворювань репродуктивної системи у чоловіків і жінок.

Важливо не тільки дорослим приділяти увагу фізичним вправам, а в першу чергу – навчати цієї звички дітей, які віддають перевагу гаджетам.

Заохочуйте дітей та підлітків до щоденної рухової активності — це запорука не лише їхнього фізичного, але й психічного здоров’я.  Фізична активність знижує дратівливість і тривожність, покращує самопочуття, додає впевненості у собі, сприяє соціальній інтеграції у суспільстві. Діти й підлітки віком 5–17 років мають активно рухатися щонайменше 60 хв щодня.

Фахівці рекомендують дітям займатися трьома видами фізичної активності.

Кардіонавантаження — їм варто приділяти найбільше часу з необхідних 60 хв. Діти мають виконувати кардіонавантаження принаймні тричі на тиждень. Це будь-яка активність, що пришвидшує пульс і змушує пітніти — наприклад, швидка ходьба чи катання на велосипеді.

Зміцнення м’язів — приміром, гімнастика та віджимання. Рекомендуємо виконувати такі вправи щонайменше тричі на тиждень.

Зміцнення кісток — це можуть бути стрибки на скакалці, біг — як мінімум тричі на тиждень.

Дітям має бути цікаво і зручно, адже фізична активність — це весело і здорово.

Як заохотити дитину чи підлітка до активного способу життя?

  • Ви можете допомогти своїм дітям зробити фізичну активність невід’ємною частиною їхнього життя.
  • Будьте прикладом для своєї дитини. Займайтеся спортом, відпочивайте активно.
  • Нехай фізична активність стане повсякденним заняттям вашої родини. Гуляйте разом, грайте в рухливі ігри.
  • Подаруйте своїм дітям спорядження для активних занять — велосипед, ролики, скакалку, м’яч.
  • Водіть  дітей у місця, де вони можуть бути активними: громадський парк, ігровий майданчик, футбольне поле, стадіон.
  • Створюйте умови для занять спортом, спортивними хобі та знайомте дітей з новими видами фізактивності.
  • Замість того, щоб дивитися телевізор після обіду, заохочуйте свою дитину вигадувати веселі активні заняття з друзями та родиною, наприклад, гуляти, грати у квача або кататися на велосипедах.
  • Дотримуйтеся правил безпеки. Завжди дбайте про засоби захисту для своїх дітей — шоломи, наколінники, рукавички відповідно до віку.

Регулярні фізичні навантаження у будь-якому віці допомагають жити довго і якісно.

Наша порада – більше рухайтеся і будете здорові!