Яких збитків зазнали підприємства АПК Донеччини через обстріли та травневі заморозки

Третій рік в умовах повномасштабного вторгнення аграрії Донеччини вирощують врожай. Працювати доводиться у складних умовах через обстріли та замінування. Цьогоріч ще однією проблемою для фермерів стали заморозки.

Наразі у Донецькій області посівна площа складає 313 тисяч гектарів. Внаслідок травневого зниження температури повністю втрачені або пошкоджені 36 тисяч гектарів. Це 11 % від усього засіяного. Повідомила на брифінгу заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Олена Рибакова.

“Повністю загинули посіви на площі 17 тисяч гектарів, з площі 19 тисяч гектарів буде недоотримання сільгосппродукції внаслідок зниження врожайності пошкоджених посівів”, – зауважила Олена Рибакова.

Крім негоди підприємства агропромислового комплексу зазнали збитків через пожежі, які часто виникають після обстрілів. За даними посадовиці цьогоріч зафіксували 10 пожеж на території сільгосппідприємств, 7 з яких були спричинені падінням боєприпасів.

За словами заступниці директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин через заморозки та військові атаки, які пошкодили врожай, може бути підвищення ціни на хлібобулочну продукцію, але несуттєво.

Скільки пошкоджених та зруйнованих підприємств у сфері АПК з початку великої війни

Майно 345-ти підприємств агропромислового комплексу на Донеччині пошкоджене або знищене. Це збитки у галузі рослинництва, тваринництва, це пошкодження елеваторів, руйнування хлібопекарень, тощо. За попередніми підрахунками в сільськогосподарській галузі ворог завдав збитків області на суму 5 млрд. 12 млн грн. Це без врахування окупованих територій та “сірих зон”.

“Також збитків та руйнувань зазнали 23 державні підприємства – це і лікарні ветеринарної медицини, і аграрні учбово-спеціалізовані заклади”, – додала Олена Рибакова.

На початку 2022 року в області працювали 1 223 підприємства у сфері АПК. Це фермерські господарства, кооперативи і ТОВ. Натепер на підконтрольній українській владі території їх 512. І більше половини – 345 зазнали збитків, точну суму порахувати важко адже майно знаходиться на небезпечній території.