Виплати ВПО, аліменти, стягнення комунальних боргів: з такими питання частіше звертаються до Краматорського бюро правничої допомоги

З грудня минулого року у Краматорську продовжує працювати Бюро правничої допомоги. Містяни та жителі області можуть отримати безкоштовні консультації, роз’яснення та допомогу у написанні звернень та скарг до різних установ. Якщо спочатку було небагато звернень, то зараз тенденція до збільшення запитів від громадян, розповіла журналістам “Pro100Media” начальниця Краматорського відділу надання безоплатної правничої допомоги Вікторія Харенко.

“Найчастіше до нас звертаються, якщо по категоріям: це малозабезпечені, ВПО та військовослужбовці”, – зазначила Вікторія Харенко.

Часто юридичні консультації потрібні у сфері соціального забезпечення чи пенсійного права. Також жителі області звертаються за роз’ясненнями у питаннях призначення аліментів чи розірвання шлюбу.

“Зараз багато звернень саме у зв’язку з тим, що підприємства не працюють і не виходять на зв’язок, працівник не може розірвати трудовий договір і стати у Центр зайнятості як безробітній, щоб отримувати виплати. Це робиться вже у судовому порядку”, – пояснила начальниця Краматорського відділу надання безоплатної правничої допомоги.

За словами начальниці міського відділу надання безоплатної правничої допомоги чимало звернень стосується судових наказів про стягнення комунальних боргів. Втім юристи добивались скасування цих судових рішень.

“З цивільного право багато звернень частіше – це пов’язано із комунальними платежами. Судові накази приймають і люди дізнаються про наявність судових наказів про стягнення боргів лише після того, як накладені арешти на рахунки і тоді вони розуміють, що щось відбулось і йдуть до нас. Є успішні випадки скасування таких судових наказів”, – зауважила Вікторія Харенко.

Читати також: У Краматорську знову можна отримати безоплатні консультації юриста та послуги адвоката

З лютого в області працює ще Бюро правничої допомоги у селищі Олександрівка. Це консультаційній пункт доступу до безоплатної правничої допомоги для жителів громади, які не мають можливості приїхати до Краматорського бюро на особисті консультування з вирішення проблемних питань.

Загалом спеціалісти Бюро можуть проконсультувати не тільки при особистому зверненні, але й по телефону.

Звернутись за безоплатною правничою допомогою можна за номером:

099 – 266 – 91 – 62 або 066 – 587 – 25 – 70;

Графік роботи з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00

Адреса: м. Краматорськ, вулиця Біленьківська (колишня Бєляєва), 113.