Відкрито чергове провадження у справі про банкрутство краматорського підприємства Енергомашспецсталь

24 січня Господарський суд Київської області відкрив чергове провадження у справі про банкрутство краматорського підприємства Енергомашспецсталь.

Про це повідомили в Центрі громадського контролю “Дій-Краматорськ”.

Цього разу кредитором, який ініціював справу про банкрутство стало ще одне краматорське підприємство – Краматорський завод важкого верстатобудування. Обидва підприємства входять в орбіту впливу народного депутата Максима Єфімова. Не зважаючи на те, що підприємство Енергомашспецсталь знаходиться у власності російського державного концерну “Росатом”, його президентом до цього часу є депутат Максим Єфімов (принаймні так зазначено на сайті компанії на цей час). В свою чергу Краматорського заводу важкого верстатобудування через кіпрську компанію є Сергій Близнюк та Людмила Ульященко. Обидва вони є не лише партнерами Максима Єфімова у численних бізнес проектах, а й входять до керівництва підприємства Енергомашспецсталь: Сергій Близнюк є заступником генерального директора з перспективного розвитку, а Людмила Ульященко – директором з економічних питань.

Втім, це не єдина цікава обставина цієї справи про банкрутство. КЗВВ звернувся до Господарського суду Київської області з заявою про відкриття справи про банкрутство ще у жовтні минулого року. В цей час вже діяла процедура банкрутства, яку за позовом німецької компанії запустив Господарський суд Донецької області. На початку листопада суд відкрив провадження за цим позовом, але почати розгляд заяви по суті не мав можливості через те, що представники відповідача та позивача ігнорували призначені засідання, долучали різноманітні докази чи не мали змоги вийти на відеоконференцію через проблеми з електрикою. Весь цей час у Східному апеляційному господарському суді розглядався позов ЕМСС про скасування постанови про початок процедури банкрутства. Безумовно представники ЕМСС та КЗВВ були добре проінформовані про стан розгляду цієї справи, бо по-перше, вони також брали участь у всіх процесах, а по-друге, обидва підприємства керуються або належать одним людям. Й лише після того, як суд Донецької області скасував рішення про початок процедури банкрутства за позовом німецької компанії, Київський суд різко пришвидшив розгляд цієї справи. Взагалі складається враження, що головною метою цього дійства є переведення розгляду справи про банкрутства до конкретного суду й зміна підприємства яке буде ініціатором банкрутства.

Досить цікаві є й обставини, які призвели до появи заборгованості що стала підставою для банкрутства. 14 березня 2022 року, через 2 тижня після початку збройної агресії, КЗВВ та ЕМСС укладають договір за яким Енергомашспецсталь має поставити КЗВВ товари на умовах 100% передплати. За матеріалами справи, КЗВВ переказує на користь ЕМСС 27,8 мільйонів гривень, а ось обіцяний товар так й не отримує. У липні 2022 року один завод надсилає другому заводу претензію, яка залишається без реагування. Нагадуємо, що власниками КЗВВ є дві особи які одночасно є менеджерами ЕМСС. Й саме ця сумнівна оборудка стає підставою для початку процедури банкрутства.

Втім, суддів Господарського суду Київської області це не збентежило й вони ухвалили рішення про відкриття справи про банкрутство заводу Енергомашспецсталь. Крім того, накладено мораторій на стягнення заборгованостей з боржника, арбітражним керуючим призначено Олександра Баскакова, який до 10 березня 2023 року має повідомити суд про вимоги кредиторів та додати їх до реєстру.