У Краматорську зросла захворюваність вірусними інфекціями: як захистити себе від хвороб

У Краматорську зросла захворюваністьі вірусними інфекціями. Журналісти “Pro100Media” поспілкувалися з лікарем-інфекціоністом Дмитром Яковенком і далі розкажемо – як вберегти себе від хвороб, як відрізнити ГРВІ від грипу та чи можна пити антибіотики при грипі.

Для початку трохи статистики.

У місті зросла кількість хворих на ГРВІ, грип та COVID-19 у порівнянні з попереднім тижнем на 17,4%. Втім епідпоріг не перевищений, а навпаки нижче на 79,6%. Такі дані за 4 епідемічний тиждень з 19 по 25 січня повідомила Краматорська районна філія ДУ “Донецький ОЦКПХ МОЗ”

“Зареєстровано 2 випадки захворювання на грип, показник 1,1 на 100 тисяч населення. Серед школярів 7 – 14 років зареєстровано 12 випадків захворюваності на грип, ГРВІ, COVID-19 (показник склав 77,3 на 100 тисяч населення), що нижче епідпорогу на 93,2% та вище рівня захворюваності попереднього тижня на 20,0% “, – йдеться у повідомленні Краматорської районної філії обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Зросла кількість хворих вірусними інфекціями і серед дорослого населення. Спеціалісти діагностували 140 випадків. І це на 32,1% вище захворюваності попереднього тижня та складає 76,9% від загальної захворюваності на грип, ГРВІ, у т.ч. COVID-19.

У цю пору року традиційно йде підйом захворюваності вірусними інфекціями. Зараз медики фіксують збільшення кількості хворих на грип. Про це журналістам “Pro100Media” розповів обласний експерт з питань дитячих інфекційних захворювань Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувач інфекційним відділенням КНП “Дитячого територіального медичного об’єднання” КМР Дмитро Яковенко. І тут важливо відрізнити грип від ГРВІ. Від цього залежить ефективність лікування, адже противірусні препарати більш дієві у перші дні хвороби.

Грип, завжди починається гостро з підйому температури тіла до високих цифр за лічені години до 39С. Зауважте, у перший день хвороби при типовій картині грипу ще немає кашлю, чхання, т.зв. катарального синдрому. Він, при грипі запізнюється і починається з 2-3 дня від початку хвороби. Таким чином, коли починається грип – на перше місце виходить лихоманка до 40С, головний біль, болі в м’язах, відсутність апетиту, слабкість, біль при русі в очних яблуках, озноб, болі в горлі при ковтанні та болі по ходу трахеї, за грудиною. Кашель, закладеність носа, чхання прогресують з 2-3 дня хвороби”, – пояснив Дмитро Яковенко.

При появі перших симптомів краще залишитися вдома. Не йти на роботу чи навчання, адже ви можете погіршити свій стан і заразити інших. Крім того перенесений “на ногах” грип може стати причиною ускладнень, іноді навіть смертельних.

“Найголовніше при початку грипозної інфекції – залишитися вдома, прийняти горизонтальне положення, тобто створити умови для відносно комфортного перенесення лихоманки тіла, прийняти жарознижувальні препарати – парацетамол або Нурофен. Можна і мефенамінову кислоту. Температуру слід знижувати у разі, якщо вона перевищує 38,5С. Також, слід зв’язатися зі своїм сімейним лікарем, для консультації та призначення необхідного лікування”, – зауважив фахівець.

Дуже розповсюджена думка, що при грипі потрібно вживати антибіотики, але медики говорять протилежне.

Антибіотиками грип не лікується, антибіотики на вірус грипу не впливають”, – зазначив лікар-інфекціоніст.

За словами Дмитра Яковенка аби не підчепити хворобу потрібно дотримуватись наступних правил:

“Для профілактики рекомендовано: уникати по можливості місць підвищеної скупченості людей, прямого контакту з хворими, при необхідності одягати захисні маски, тепло одягатися, уникати переохолодження, займатися фізкультурою, приймати натуральні вітаміни”.