У Краматорську реєструють випадки захворюванності на гострі кишкові інфекції серед дітей

Фахівці Краматорської районної філії ДУ “Донецький ОЦКПХ МОЗ” проводять постійний моніторинг захворюваності на гострі кишкові інфекції у місті. За період з 10 до 16 травня зареєстрували 3 випадки гострої кишкової інфекції. Цей показник вдвічі нижче, ніж минулого тижня. Йдеться у повідомленні на офіційній сторінці державної установи.

Серед захворівших минулого тижня – діти. У більшості лабораторно підтвердили гастроентероколіт, також спеціалісти зафіксували один випадок сальмонельозу у дворічної дитини.

“Лабораторному обстеженню з метою виявлення збудника Salmonella підлягають 2 контактні особи із родинного осередку. Контактні проходять обстеження і знаходяться на контролі у фахівців філії”, – зазначено у повідомленні Краматорської районної філії ДУ “Донецький ОЦКПХ МОЗ”.

Основний шлях зараження через неправильне приготування, зберігання продуктів харчування в домашніх умовах та недотримання правил особистої гігієни.

“Фахівцями Краматорської районної філії у вогнищах інфекції проведено 3 епідеміологічних обстеження. За їх результатами здійснені відповідні санітарно-протиепідемічні та дезінфекційні заходи”, – повідомили у державній установі.

Дотримуйтесь наступних правил, щоб вберегти себе від захворювань кишковими інфекціями:

  • ретельно мийте руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні;
  • для обробки сирих та варених продуктів використовувати різний інвентар та приладдя;
  • захищайте харчові продукти від випадкових забруднень, від комах, гризунів та інших тварин;
  • регулярно мийте та обдавайте окропом дитячий посуд та іграшки;
  • окремо готуйте і зберігайте сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м’ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо);
  • добре прожарюйте або проварювати продукти, особливо м’ясо, птицю, яйця і рибу;
  • зберігайте їжу за безпечної температури;
  • не вживайте продукти по закінченню терміну придатності;
  • не давайте маленьким дітям некип’ячене розливне молоко, сирі яйця, тощо.

У разі виявлення перших ознак кишкової інфекції (болі в животі, нудота, блювання, пронос, підвищена температура тіла) необхідно терміново звернутись до лікарні.