дія

У Дії можна оформити довідку та виплати ВПО на сім’ю

Сервіс для внутрішньо переміщених осіб у застосунку Дія відновив свою роботу після оновлення. Тепер можна оформити довідку ВПО і грошову допомогу відразу на всю сім’ю в одній заяві. Про це повідомляє Урядовий портал. 

Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

Раніше в Дії можна було оформити довідку переселенця та виплати тільки на себе й дитину. Зараз через застосунок можна подати заяву на всіх членів сім’ї, які покинули дім через війну разом із вами.

Крім того, можна оформити виплати на дітей, які народилися вже після переміщення.

Алгоритм подачі заяви:

  • Зайдіть у застосунок Дія та оновіть його.
  • Натисніть «Сервіси» – «Отримати довідку ВПО».
  • Вкажіть адресу фактичного місця проживання та підтвердьте геолокацію.
  • Введіть дані членів сім’ї.
  • Виберіть картку єПідтримка, щоб отримувати фінансову допомогу.
  • Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреба в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарній допомозі), і залиште контактні дані.

Довідка ВПО зʼявиться у застосунку поряд з іншими цифровими документами, а кошти надходитимуть на вказану банківську картку за всіх членів сім’ї.

Зауважимо, що люди, які виїхали за кордон або перебувають на ТОТ, не можуть отримати довідку ВПО і грошову допомогу. Цей сервіс доступний лише для громадян, які ще не мають довідки внутрішньо переміщеної особи.

Нагадаємо, що з 1 березня держава ще на 6 місяців подовжила допомогу для ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій.