У Дії відновили сервіс для ВПО: корисна інформація для внутрішніх переселенців Донеччини

Відтепер у застосунку Дія можна оформити довідку ВПО та грошову допомогу одразу на всю сім’ю в одній заяві. Раніше переселенець міг оформити довідку та виплати лише на себе та дитину. Тепер сервіс оновили та повернули послугу. Крім того можна оформити виплати для дітей, які народилися вже після переміщення. Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства цифрової трансформації.

Як отримати довідку ВПО та грошову допомогу в застосунку Дія

  1. Зайдіть у Дію та оновіть застосунок.
  2. Натисніть Сервіси — Отримати довідку ВПО.
  3. Вкажіть адресу поточного місця проживання та підтвердьте геолокацію.
  4. Введіть дані про членів сім’ї.
  5. Виберіть картку єПідтримка, щоб отримувати фінансову допомогу
  6. Вкажіть, яка допомога вам необхідна — потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці, та залиште контактні дані.

Довідка ВПО зʼявиться в Дії поруч з іншими цифровими документами, а кошти надходитимуть на картку єПідтримка за всіх членів сім’ї.

“Важливо: сервіс доступний лише для громадян, які ще не мають довідки ВПО. Люди, які виїхали за кордон або перебувають на тимчасово окупованій території, не можуть отримати довідку ВПО та допомогу”, – йдеться у повідомленні Мінцифри.

Нагадаємо, що з 1 березня держава ще на 6 місяців подовжила допомогу для ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій.

За результатами березня 535 тис. українців – передусім особи з інвалідністю 1 і 2 групи, а також пенсіонери, чий розмір пенсії не перевищує 4 прожиткових мінімумів (9 444 грн) – отримали продовження виплат допомоги автоматично.

Ще 196,1 тис. сімей звернулись з заявами про продовження виплат. З них протягом березня було опрацьовано і призначено виплати для 98 тис. сімей (особових рахунків), на загальну кількість 181 тисяча осіб. Це дані Міністерства соцполітики.

Розмір виплат залишився без змін:

  • 2 тис. грн – на одну дорослу особу, яка стала внутрішньо переміщеною особою;
  • 3 тис. грн – на одну дитину або особу з інвалідністю-ВПО.