Російська армія вщент зруйнувала Слов’янський курорт. Як виглядають сьогодні санаторії Славкурорту, куди у кращі часи приїздили на лікування хворі з усієї України, бачив журналіст “Карачуна”.
Слава про санаторії Слов’янського курорту свого часу гриміла по всій Україні. Два з них — «Ювілейний» і «Донбас» — мали, у тому числі, і місцеве значення. Звісно, путівки у ці санаторії придбавали жителі усіх регіонів України, але з задоволенням тут лікувалися і жителі Слов’янська та навколишніх населених пунктів. Пройти курс реабілітації, не виїжджаючи з міста, пролікуватися «по-домашньому» — така можливість приваблювала багатьох донеччан. І вони активно нею користувалися. А слов’янці часто поправляли здоров’я за курсівками: придбавали лікувальні процедури і лікувалися «без відриву від домівки».
Але найбільшу популярність мав санаторій «Слов’янський» — один з двох існуючих в Україні спинальних санаторіїв, де лікувалися хворі з травмами хребта та рухомого апарату. Нерідко бувало, що хворих до санаторію «Слов’янський» заносили на ношах, а після повного курсу лікування деякі з них ставали на ноги — буквально.
СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ГРЯЗІ ВИСТАЧАЛО НА УСІХ!
«Грязі вистачить на всіх!» — таким було рекламне гасло санаторіїв Слов’янського курорту. Звісно, йшлося про грязі лікувальні.
Найбільшою цінністю Слов’янського курорту були лікувальні грязі і солоні озера. В озерах — Ріпному і Вейсовому — містяни і гості Слов’янська купалися, а також самостійно робили грязеві аплікації. І просто відпочивали на берегах лікувальних озер.
Влітку 2019 року на Словкурорті відбулася значна подія: урочисто було відкрито сучасний пляжно-розважальний комплекс озера Вейсове. З нагоди цієї події на пляжі озера пройшов великий святковий захід.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/m2ad5d-wt-4f88edef0cc51a89c95e35913635f162.jpg)
Але гордістю Слов’янського курорту були не тільки його оздоровниці. Великий регіональний ландшафтний парк, який займає майже двісті гектарів землі, приваблював багатьох жителів Слов’янська. Особливо багатолюдно було тут у вихідні. Це — улюблене місце відпочинку і прогулянок десятків тисяч містян.
Слов’янці пам’ятають, що парку Слов’янського курорту присвятив одну з пісень поет, композитор і співак Геннадій Тимофєєв.
Фестивалі його пам’яті «Я — вольний ветер», що зазвичай проходили в санаторії «Ювілейний» у середині грудня, набули такої популярності, що врешті-решт стали всеукраїнськими.
А про розмах і креативність традиційних конкурсів медичних сестер, кухарів, які щороку проводилися на Словкурорті, по місту ходили легенди.
За домовленістю з ректоратом Донецького національного медичного університету, переможниця щорічного конкурсу медсестер мала права вступу до університету поза конкурсом. Розрахунок керівництва курорту був простий: ця медсестра після закінчення навчання повернеться працювати на Слов’янський курорт. Так і було!
ПЕРШІ ПРОБЛЕМИ СЛОВ’ЯНСЬКИХ ОЗДОРОВНИЦЬ
Перші серйозні проблеми у слов’янських здравниць почалися після того, як з посади пішов багаторічний гендиректор Словкурорту, заслужений лікар України Віктор Яковленко.
На той час вже проглядалися тріщини між керівництвом ПРАТ «Укрпрофоздоровниця», якому належали санаторії Словкурорту, і генеральним директором Слов’янського курорту. Подейкували, що Віктор Яковленко багато в чому був не згоден з тодішньою політикою «Укрпрофоздоровниці» стосовно Словкурорту.
У ті часи по місту ходили вперті чутки, ніби на Словкурорт «поклав око» один з впливових колишніх «донецьких», і що нібито пов’язані з ним комерційні структури хочуть приватизувати слов’янські оздоровниці. Так це, чи ні — тепер важко з’ясувати.
Але є факти: справи на Слов’янському курорті йшли все гірше. Почалися затримки з виплати заробітної плати, скорочення персоналу, накопичувалися борги за комунальні послуги тощо.
Після Віктора Яковленка на посаді змінилося кілька керівників Словкурорту. Але жоден з них не зумів відновити колишню славу слов’янських оздоровниць.
ЯК ВОРОГ ВБИВАВ СЛОВКУРОРТ
Справжні проблеми у Слов’янського курорту почалися після відомих подій весни-літа 2014 року. Тоді на кілька місяців закрилися усі санаторії. Пізніше відновив роботу лише санаторій «Слов’янський». Але й він працював не на повну потужність. У 2020 році закрився і «Слов’янський».
Нищівні удари по санаторіях Слов’янського курорту російська армія нанесла у 2022 році. Ракетних обстрілів зазнав санаторій «Ювілейний».
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/oqjfck-wt-eed6255c98395a30ec16af98f4e451ad-1024x768.jpg)
Ось що залишилося від концертного залу «Ювілейного».
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/qqcuhg-wt-e38287462df50a9de36bf766b4a732db-1024x768.jpg)
Санаторій «Слов’янський» росіяни теж зруйнували вщент.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/xmnfjh-wt-9f481bcf94b680263164d7f1f733502e-1024x768.jpg)
Обстріл санаторію «Слов’янський» був такої сили, що вибуховою хвилею зірвало ліхтарі вуличного освітлення на алеях парку.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/wj2hiz-wt-da790d96eca706b321c50b7ee7e121c8-1024x768.jpg)
А нещодавно, як відомо, в результаті обстрілу була зруйнована водогрязелікарня Слов’янського курорту.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/rrt4al-wt-02ee1d79fcd74717805f2faaa7a187b5-1024x768.jpg)
Залиште коментар
Розгорнути ▼