Скільки спортивних споруд зруйновані або пошкоджені внаслідок бойових дій на Донеччині

Після початку великої війни всі спортивні комунальні заклади були переміщені з Донецької області до більш безпечних регіонів. Нині ворожі війська зруйнували вщент та пошкодили 74 спортивні споруди. Серед яких стадіони, льодові арени, дитячо-юнацькі спортивні школи, щоб відновити спортивні об`єкти, за попередніми підрахунками, потрібно 3,5 млрд.грн. Вдалося вивезти 80% майна, яке зараз активно використовують у підготовці спортсменів. Про це під час брифінгу повідомив начальник управління фізичної культури та спорту Володимир Мицик.

“Основні руйнування те, що нам відомо, по Маріуполю: щойно відреконструйований великий басейн “Нептун”, який по програмі “Великого будівництва” доведений до міжнародного стандарту. Також льодава арена, стадіон і спорткомплекс “Іллічівець”. Це те, що нам відомо. Також зруйнований стадіон у Волновасі. Зазнали руйнувань спортивні споруди Бахмута. Бахмут останні 10 років був основним спортивним хабом. На базі міста був створений спортивний коледж імені С. Бубки, Центр спортивної медицини. Зруйнували щойно відремонтований Центр, який був взірцем спортивної медицини в Україні, будівлі всі знищені», – розповів начальник управління фізичної культури та спорту Володимир Мицик.

Фото Маріупольської міської ради
Фото Маріупольської міської ради

Так виглядає найбільший басейн в Донецькій області. Окупанти його знищили, а тепер обіцяють відбудувати. Басейн “Нептун” у Маріуполі почали реконструювати у 2021 році. Він мав стати унікальним мультифункціональним спортивним центром з інноваційними європейськими підходами. Тут була 50-ти метрова чаша. Це дозволяло б проводити чемпіонати України та виховувати олімпійських чемпіонів з п’яти видів спорту. А ще – у басейні були передбачені усі елементи безбарʼєрності, щоб спортом могли займатися люди з інвалідністю. Його вже планували відкрити, як 24 лютого 2022 року росіяни вторглися до країни та міста”, – інформація з телеграм-каналу Маріупольської міської ради.

Попри всі складнощі воєнного часу спортсмени Донеччини продовжують тренування за межами області або у змішаному форматі. Нині працює 39 спортивних шкіл. Спеціалізований спортивний коледж імені Сергія Бубки нині знаходиться у Полтаві, на базі Полтавського національного педагогічного університету. Центр спортивної медицини тепер на Волині, є відділення у столиці.

«Кількість тренерів значно збільшилась і це дає можливість дітям, які вибрали вид спорту для своїх подальших тренувань, вони можуть працювати у штатному режимі на території області, де є укриття також за межами області працюємо з фаховими хабами і там організовують тренування», – пояснив Володимир Мицик.

Зараз триває підготовка до Олімпійських та Паралімпійських ігор.

“Збірна команда України виступили вдало на молодіжному чемпіонаті Європи. Це дало путівку збірній команді України виступати на Олімпійських іграх, це перша можливість українському футболу представити себе на Олімпійських іграх. І у списках наших кандидатів 8 футболістів донецького “Шахтаря”. Список буде коригуватись, сподіваюсь, може він буде і більший”, – зазначив начальник управління фізичної культури та спорту.

Торік спортсмени з Донеччини завоювали 776 медалей, із них 320 – золотих. Це показник міжнародних змагань.