Прокуратура оскаржила договір щодо ремонту мосту за 500 млн гривень на Донеччині

Закупівлю Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Донецькій області на пів мільярди гривень оскаржує в суді прокуратура. Йдеться про капітальний ремонт мосту через річку Сіверський Донець на дорозі між Добропіллям та Лиманом.

Про це повідомила Донецька обласна прокуратура.

“Прокуратура вимагає визнати недійсним договір на ремонт моста, укладений за завищеною ціною”, — написали у відомстві.

Позов подала Слов’янська окружна прокуратура, Господарський суд Донецької області відкрив провадження, йдеться у повідомленні.

Прокуратура просить визнати недійсними рішення про проведення публічних закупівель та договір щодо ремонту мосту на дорозі Добропілля-Лиман на суму близько 500 млн грн.

Договір служба уклала у січні 2024 року після торгів у Prozzoro. Серед двох учасників обрали товариство з обмеженою відповідальністю, яке запропонувало

“Встановлено, що під час проведення тендерної процедури замовник неправомірно відхилив пропозицію іншого учасника, який пропонував відремонтувати міст за суму, меншу на 19 млн грн, ніж переможець торгів. Крім того, проведення закупівлі в умовах воєнного стану, що передбачає виконання підрядних робіт на відстані близько 20 км від тимчасово окупованої території, є недоцільним та небезпечним”, — наполягають у прокуратурі.

Що відомо про міст

Міст через річку Сіверський Донець, що про нього йдеться, розташований на автодорозі державного значення Добропілля-Лиман. Капремонт мосту Служба відновлення аргументувала у тендерному оголошенні.

У пояснювальній записці йшлося, що міст побудований у 2004 році. Його ремонтували у 2018 році, але через військову агресію з боку РФ у 2022 році конструкція зазнала ушкоджень та руйнувань. Загальна довжина мосту 331,3 метра, ремонтувати планували зруйновану ділянку у 132 метри.

Як відбувалась закупівля

Оголошення про закупівлю Служба відновлення та розвитку інфраструктури регіону оприлюднила у Prozorro наприкінці листопада 2023 року. 18 грудня розпочався аукціон. Роботи оцінили у 507, 412 млн гривень. Пропозиції подали дві компанії: “Харківмістдорбуд” та “Автомагістраль-Південь”. Останню із пропозицією виконати ремонт мосту за 499 млн гривень і оголосили переможцем.

Договір уклали у січні 2024 року. Водночас під час торгів були подані два звернення, у яких йшлося, що “потреба некритична”, “закупівля недоречна і недоцільна в цьому регіоні і під час війни”.

Ремонт мосту. Прокуратура оскаржує закупівлю Служби відновлення на Донеччині на 500 млн гривень

Скрин зі сторінки Prozorro. Prozorro

Питання виникли і у Держаудитслужби, яка, зокрема, питала, чому відхили пропозицію “Харківмістдорбуд” “з найбільш вигідною ціновою пропозицією” та просила пояснень щодо документів, які не додав учасник.

Служба відповіла, що учасник надав банківську гарантію в пакеті документів, проте на надав договір із банком.

Крім того, служба подала адміністративний позов про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівлі.

Суспільне звернулось із запитаннями щодо закупівлі і позову до Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Донецькій області.