На Донеччині затримали 12 інформаторів: як ворог “вербує потенційних помічників”  

За перший місяць цього року співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях затримали 12 ворожих інформаторів. Серед них жителі Слов’янська, Краматорська, Мирнограду, Вугледару, Новогродівки. Про це під час брифінгу розповіла керівниця прес-служби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

Жителі Донеччини пішки обходили свої міста та шукали місця дислокації ЗСУ, маршрути. . Отримували потрібну інформацію і завядки соцмережам, зокрема і через коментарі користувачів. Зібрані дані передавали представникам держави-агресорки

Зокрема 43-річний житель Слов’янська передав співробітнику ФСБ відомості про зосередження особового складу і підрозділів ЗСУ у місті.

“Для збору розвідданих інформатор особисто обходив місто, спостерігав за переміщенням сил оборони, а також намагався визначити пункти тимчасового базування українських військ, розташування систем ППО та реактивних систем залпового вогню”, – повідомила керівниця прес-служби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Крім того чоловік уважно слідкував за тим, що пишуть у соцмережах, це давало йому більш повне уявлення про ситуацію у місті.

“Наші співробітники викрили цього інформатора, він був прихильником ворожого режиму і також активним учасником обговорень ситуації у місті у соцмережах. І з вересня минулого року він вирішив розповсюджувати інформацію про оборонну сферу в одному з прокремлівських чатів. Ми його вирахували, повідомили про підозру за статтею 114 з позначкою 2, це несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення ЗСУ, вчинено в умовах воєнного стану», – уточнила Галина Прищепа.

Розвідував місця базування українського війська і житель Мирнограду. Він також обходив місто самостійно, фіксував локації підрозділів, а з власного балкону спостерігав за переміщенням військової техніки , яка рухалась у бік Авдіїївки.

“Для того, щоб збирати інформації по Покровську, зловмисник заходив у місцеві чати і перечитував коментарі користувачів. Отримані відомості він накладав на електронні карти, вираховував точні координати через один з електронних додатків і передавав у вигляді зібраних скріншотів карт, текстових повідомлень представнику ФСБ Росії через месенджер і додатково “зливав” інформацію в один з російських телеграм-каналів з кількістю підписників 200 тис осіб. Співпрацювати з ворожими співслужбами почав у грудні 2023 року”, – зауважила речниця.

За таким сценарієм діяла і безробітня 43-річна жителька Краматорська. Вона так само, намагалась знайти місця найбільшого зосередження особового складу і техніки ЗСУ. У Краматорську місця базування ЗСУ шукала самостійно, інформацію по Костянтиновці отримувала від рідних та з соцмереж. Зібрані дані передавала через заборонену соцмережу представникові країни-агресорки.

“Вона записувала голосові повідомлення, де називала координати локацій і додатково поширювала цю інформацію у прокремлівському чат-боті. Їй повідомлено про підозру за частиною 7 статті 111 з позначкою1, за надання збройним формуванням країни-агресора допомоги у веденні бойових дій проти ЗСУ. Також за оперативною інформацією, яку ще підтвердить слідство, вона перебувала в особистій переписці з так званим головою народної ради “ДНР”. Вона активно підтримувала збройну агресію Росії проти України і в поле зору ворога потрапили через її прокремлівські дописи у соцмережах”, – зазначила Галина Прищепа.

Серед 12-х підозрюваних були учасники двох ворожих інформаторських груп, одна мережа була виявлена у Слов’янську. Ще тривають слідчі дії.

Керівниця прес-служби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях повідомила, що до ще однієї інформаторської мережі входили 5 осіб. Жителі Покровська Мирнограду, Краматорська, Одеської області та жителька Запоріжжя. До речі, остання – працювала на оборонному підприємстві. Усі фігуранти були активними користувачами соцмереж, завдяки чому на них вийшов куратор від ФСБ і почав координувати їх діяльність. На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили усім про державну зраду.