На Донеччині за час повномасштабного вторгнення загинули 38 працівників освіти

З початку повномасштабного вторгнення освітяни Донеччини долучились до українського війська, щоб не дати ворогові захопити рідну землю. Шестеро працівників освіти загинули, захищаючи незалежність країни в лавах Сил оборони, ще понад 30 – отримали смертельні поранення внаслідок російських обстрілів цивільних міст та сіл. Про це повідомила під час брифінгу директорка департаменту освіти та науки Донецької ОДА Тетяна Сідашева.

“Внаслідок обстрілів загинули 32 працівники освіти, з них 15 саме педагогічних працівників. Це дані без Маріуполя і Волновахи, де наразі неможливо встановити кількість жертв”, – уточнила Тетяна Сідашева.

Читати також: Третій навчальний рік в умовах повномасштабного вторгнення на Донеччині

Серед загиблих від російських атак освітян – директорка Краматорської школи №24 Ганна Бородавкіна. 1 лютого 2023 року ракета влучила у житловий будинок по вулиці Леонтовича, 13. За інформацією міської влади рятувальні роботи тривали понад добу, з під завалів дістали тіла чотирьох загиблих, серед них була Ганна з чоловіком. 21 березня вона мала святкувати 48-річчя, якби не ворожа атака.

У Донецькій області за час повномасштабного вторгнення вороже військо пошкодило 377 шкіл, з них 98 – зруйновані вщент. Обстрілами пошкоджений 291 заклад дошкільної освіти, 68 – знищені.