Третій навчальний рік в умовах повномасштабного вторгнення на Донеччині

Вже третій рік діти Донеччини продовжують вчитися в умовах повномасштабного вторгнення. Учні не відвідують школи, безпекова ситуація не дозволяє, тож вивчають шкільні предмети дистанційно. Яким був цей навчальний рік у цифрах, розкажемо далі.

У Донецькій області з початку повномасштабного вторгнення внаслідок атак російської армії вщент зруйновані 98 закладів загальної середньої освіти, 279 – пошкоджені. 68 будівель дитсадків знищені, 291 – після обстрілів вистояли, але зазнали руйнувань. Про це журналістам “Pro100media” повідомили у Департаменті освіти і науки Донецької ОДА у відповіді на запит.

Зруйнована школа внаслідок ракетного удару у Слов`янську

Назвати суму, яка знадобиться на відновлення будівель, поки неможливо через бойові дії на території області. Там, де безпекова ситуація дозволяє, освітні заклади відновлюють після обстрілів.

Костянтинівська школа №17 після обстрілу

“На сьогодні у 52 закладах середньої освіти проведено аварійно-відновлювальні роботи, шляхом здійснення поточних ремонтів, у 10 – проведені капітальні ремонти з метою збереження конструкцій будівель та попередження їхнього подальшого руйнування”, – йдеться у повідомленні.

На території Донеччини підконтрольній українській владі перебуває 30,7 тис. учнів. У Краматорську – 4 500 школярів. Серед них 1 165 випускників 11-х класів, торік було трохи менше – 1 059. Загалом у місті дистанційно продовжують працювати 25 закладів загальної середньої освіти. Цю статистику журналістам “Pro100media” повідомили в Управлінні освіти Краматорської міської ради.

Нині у Донецькій області навчається загалом майже 90 тисяч учнів. Більше половини з них знаходиться за межами області.

“У 2023-2024 навчальному році за дистанційною формою працюють 273 заклади загальної середньої освіти, у яких здобувають освіту 88,6 тисяч учнів”, – повідомили у Департаменті освіти і науки Донецької ОДА.

Загалом в області цьогоріч закінчили 11-класів 7 006 випускників, це на 343 учня більше, ніж минулого року. Серед них – 523 випускники отримали золоту медаль, а 122 – срібну.

Якщо порівнювати цей навчальний рік і минулий, то цьогорічі кількість школярів зменшилась на 14 тисяч.