На Донеччині СБУ повідомила про підозру 19-м журналістам

У Донецькій області СБУ протягом 2023-2024 років повідомила про підозру 19-м журналістам, які співпрацюють з окупантами та створюють пропагандистські матеріали на захоплених територіях. 12 кримінальних проваджень вже скеровані до суду для розгляду по суті. Про це під час брифінгу розповіла керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

“Днями СБУ задокументувала діяльність ворожої пропагандистки, яка здійснює інформаційну підтримку збройної агресії Росії проти України, поширює антиукраїнські фейки та виправдовує злочини загарбників. Це кореспондентка і телеведуча Харцизького каналу “Сфера”. У липні 2022 року дівчина влаштувалась до ворожого медіа і активно висвітлює свою співпрацю з державою-агресором”, – зазначила керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

За словами Галини Прищепи, ця журналістка з 2014 року підтримувала окупаційний режим. Тоді вона працювала кореспонденткою газети “Макіївський робочий”, який входить до складу республіканського медіахолдингу і розповсюджує прокремлівські наративи.

“СБУ зібрала значний масив доказової бази і повідомила про підозру за ч. 6 ст. 111 з позначкою 1 “здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором або його адміністраціями”. До цього повідомили про підозру головній редакторці телеканалу “Юніон”, який працює у Донецьку. Вона здійснювала ту саму діяльність, плюс додатково систематично надає інтерв’ю прокремлівським російським каналам, де розповідає про обстріли окупованих територій Донецької області, начебто з боку ЗСУ”, – уточнила керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Вона також повідомила, що у січні таку саму підозру отримали журналісти телепроєктів “Перший Республіканський” телеканал “ДНР” та “Маріуполь 24”, вони так само співпрацюють з державою-агресоркою і закликали голосувати саме за Путіна.