На Донеччині розпочалася сівба ярих зернових культур

Попри обстріли та активні бойові в області, минулого тижня аграрії розпочали сівбу ярих зернових культур. Посівна площа під урожай цього року складає 337 тисяч гектарів, озимі культури минулої осені були засіяні на площі 120 тисяч гектарів, решту полів з цього тижня почали засівати яровими культурами. Про посівну в регіоні розповів голова Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін.

Цьогоріч посівна площа зменшилась, через переміщення лінії фронту та збільшення “сірої зони”. До прикладу, торік засіяли 374 тисячі гектарів. До того ж фермери не можуть використовувати деокуповані землі через забруднення вибухонебезпечними предметами.

Читати також: Як сільгосппідприємства Донеччини можуть забронювати військовозобов’язаних аграріїв

“Не зважаючи на деокупацію Святогірської та Лиманської громад, посіви не здійснюються тому, що треба провести обстеження, розмінування. Деокуповані землі вони не повернулись у сільськогосподарських обіг, вони не засіваються і також лінія зіткнення перемістилась у наш бік, в районі Мар`їнки, Авдіївки і “сіра зона” також збільшилась і не засівається”, – повідомила заступниця директора департаменту АПР та ЗВ Донецької ОДА Олена Рибакова.

Посадовиця розповіла, що під час весняно-польових робіт планують посів ярих сільгоспкультур – це здебільшого ячмінь та соняшник.

Читати також: На Донеччині постраждали майже 250 агропідприємств за час повномасштабного вторгнення

337 тисяч гектарів аграрії планують засіяти зерновими, технічними, овоче-баштанними та кормовими культурами.

Восени минулого року було засіяно 104 тисячі гектар озимих культур. Після зими стан цих посівів дуже добрий, сходи отримані на 99% засіяних угідь.