На Донеччині після повномасштабного вторгнення кількість підприємств харчової промисловості зменшилась майже втричі

У Донецькій області на території підконтрольній українській владі залишилось 79 підприємств харчової та переробної промисловості. Однак працює тільки 27, з них 14 – це хлібопекарська галузь. Про це повідомила заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Олена Рибакова.

Великі хлібопекарські підприємства, які були у Бахмуті, Сіверську та Торецьку не працюють через обстріли та окупацію.

“Найбільшими залишаються хлібопекарські підприємства у Слов`янську та Дружківці. Також дрібні торговельні підприємства на власних потужностях займаються виробництвом. До того ж хлібобулочну продукцію і хліб до нас завозять з  Дніпропетровської та Запорізької областей”, – уточнила Олена Рибакова.

За словами заступниці директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин через заморозки, логістичні проблеми та військові атаки, які пошкодили врожай, може бути підвищення ціни на хлібобулочну продукцію, але несуттєво.

“Якщо порівнювати з початком року в області відбулося зростання вартості хліба житньо-пшеничного на 3%, пшеничного – на 7%, батон нарізний подорожчав на 20%, а вартість “Бородинського дорожнього” зменшилась на 10,5%. Ціни на борошно першого ґатунку зросли на 11%”, – зауважила Олена Рибакова.

Читати також: Яких збитків зазнали підприємства АПК Донеччини через обстріли та травневі заморозки

За даними департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА з початку великої війни релокували свої виробництва 4 підприємства переробної промисловості.