Хто з жителів Донеччини може отримати одноразову допомогу від ООН на придбання твердого побутового палива

Одноразові виплати у розмірі 21 тисячі гривень отримають вразливі домогосподарства, які розташовані у 10 км від лінії зіткнення або кордону з РФ. Зокрема, допомогою охоплять Донецьку, Сумську, Харківську, Херсонську, Луганську, Дніпропетровську, Запорізьку, Миколаївську та Чернігівську області. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

21 серпня Мінреінтеграції та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підписали Меморандум про підтримку прифронтових громад під час наступного зимового періоду.

Угоду підписали Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук та Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.

“Я щиро вдячна УВКБ ООН за таку необхідну та таку вчасну допомогу нашим прифронтовим територіям. Разом ми тримаємо наш гуманітарний фронт. Разом ми нормально пройдемо цю зиму”, — зазначила Ірина Верещук.

“Для УВКБ ООН пріоритетним завданням є підтримка людей, які залишаються у прифронтових регіонах, у зимові місяці, які, ймовірно, будуть особливо важкими цього року, зважаючи на цілеспрямовані атаки на енергетичну інфраструктуру. Такі люди знаходяться у неймовірно вразливому соціально-економічному становищі, а тому найбільше потребують гуманітарної допомоги, щоб вижити та зберегти свою життєстійкість. Я дуже рада, що ми можемо безпосередньо спиратися на довготривале партнерство з Міністерством з питань реінтеграції, щоб підтримати більшість з цих сімей упродовж майбутньої зими, під час якої вплив руйнівної війни відчуватиметься ще сильніше”, — сказала Кароліна Ліндхольм Біллінг, Представниця УВКБ ООН в Україні.

Загальний бюджет програми становить 30 мільйонів доларів США.

Підготовка до зими поблизу лінії фронту

Нагадаємо, що Міненергетики спільно з Мінреінтеграції розробили експериментальний проєкт для прифронтових територій, завдяки якому жителі, зокрема Донеччини, отримають скраплений газ у балонах, як гуманітарну допомогу для проходження зимового періоду.

Як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, місцева влада збиратиме заявки від громадян і передаватиме їх газорозподільчим мережам.

“Особлива увага до ветеранів, багатодітних родин, одиноких людей, людей з інвалідністю та малозабезпечених”, – зазначив очільник уряду.

Раніше у Мінреінтеграції повідомляли, що проєкт ще на погодженні. Про це журналісти “Pro100Media” писали у цій статті.