новини Краматорська

Головне у Краматорську: ТОП новин за тиждень

Редакція Pro100Media підібрала для своїх читачів найцікавіші та найважливіші новини Краматорська за тиждень.

алкоголь

У Краматорську, 24 червня, патрульні виявили 391 літр забороненого до реалізації алкоголю. Не дивлячись на заборону ввезення та реалізації спиртної продукції на територію Донеччини у період воєнного стану, громадяни продовжують порушувати законодавство та недотримуватись діючих обмежень.

8 квітня 2022 став найстрашнішим днем в житті родини Степаненків. Того дня росіяни здійснили терористичну атаку проти цивільних українців, які чекали на евакуацію на залізничному вокзалі Краматорська. Внаслідок цього 61 людина загинула та 121 – зазнала поранення. Наталя Степаненко – мама двійні – тоді втратила ліву ногу, а її донька Яна – обидві нижні кінцівки. Після цього вони кілька місяців лікувалися в Україні, а згодом поїхали до США, аби пройти реабілітацію та стати на протези. У серпні 2023 родина повернулася в Україну після реабілітації та протезування у Сан-Дієго. В Америці під опіку родину взяв відомий американський протезист Пітер Гарш.   В рамках проєкту “Скалічені, але незламні” журналісті «Pro100Media» діляться історією сім’ї Степаненків.

Процес створення на теренах прифронтових Донеччини та Луганщини у 2015-16 роках просторів для спілкування та творчості був сам по собі унікальним. Сплеск громадянської активності вимагав місць для об’єднання та спільної діяльності, тому «Вільна хата», яка першої відкрилася на Донеччині, надихнула молодь в багатьох містах.

Фахівці Краматорською районною філії ДУ “Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб” проводять: лабораторний моніторинг за циркуляцією холерних вібріонів серед людей та в об’єктах довкілля, щотижневий аналіз стану захворюваності на гострі кишкові інфекції, а також результатів обстеження на холеру людей і об’єктів довкілля. Станом на 24.06.2024 року спеціалісти зробили 8 проб стічних вод на вібріофлору, холерний вібріон не виділено.

автобус у Краматорську

У Краматорську скасовано останній рейс на маршруті №14А з 26 червня. Для відстеження актуального місця знаходження транспорту користуйтеся мобільними застосунками DozoR City та EasyWay.

Управління з питань Цивільного захисту Краматорської міської ради закупило ще дві модульних залізобетонних споруди типу «Сховище». Відповідний договір 21 червня було укладено у системі Prozorro, а вже 23 червня товар мав бути доставлений у Краматорськ. Вартість двох споруд складає 3 мільйона 322 тисячі гривень. 

Рік тому, 27 червня, в Краматорську сталася страшна трагедія. Російські війська завдали удар по піцерії “РІА”, де на той момент були десятки відвідувачів. За офіційними даними в той день, загинули 13 людей та 64 отримали поранення. Але, звичайно ж, російські пропагандисти звинуватили як в самому ударі, так й у використанні цивільних як «живого щита»,  Збройні Сили України.

Орден «За заслуги» ІІІ ступеня отримали очільники Покровська і Краматорська — Сергій Добряк і Олександр Гончаренко. Вручати державні нагороди — один із приємних обов’язків голови ОДА. У День Конституції України з радістю вручив заслужені нагороди колегам — керівникам місцевих адміністрацій, – повідомив начальник Донецької обладміністрації Вадим Філашкін.

Краматорськ по праву можна назвати унікальним містом. І, хоч у нас немає старовинних замків та стародавніх монастирів, тут є що подивитися. Адже Краматорськ багатий на історичні споруди. Однією з визначних пам’яток міста є Палац Культури “Будівельник” – один з символів культурного життя міста. Цьогоріч Палацу виповнюється 70 років і для нас це великий привід згадати як створювався “Будівельник” та які відомі колективи там займалися.

У Краматорську відбулося поховання солдата Сергія Тимченка, колишній стрілець-помічника гранатометника десантно-штурмового взводу десантно-штурмової роти військової частини А1910. Він народився 16 грудня 1989 року і був призваний на військову службу по мобілізації 10 лютого 2024 року. Сергій Сергійович був визнаний зниклим безвісти 23 червня 2024 року.