Зверніть увагу на ексклюзиви від Pro100media, які ви могли пропустити! Наша команда наполегливо працює, щоб надати вам найактуальнішу і цікаву інформацію. Від захоплюючих інтерв’ю з цікавими особистостями до унікальних репортажів – ми робимо все, щоб вас залишити задоволеними.
- Вчителька з Краматорська розповіла як змінилось її життя після повномасштабного вторгнення та як ефективно підготуватись до національного тесту з української мови
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/b8cac4bf-32a4-4778-9d3f-ff70094204f9-1024x690.png)
Журналістка “Pro100media” поспілкувалась з Вікторією Ревською, заступником директора з навчально-виховної роботи, учителем української мови, літератури й зарубіжної літератури краматорського закладу загальної середньої освіти №22 з профільним навчанням імені Миколи Миколайовича Крупченка. Вона розповіла про те, як ефективно використати час для підготовки до тесту та що допомагає їй долати стрес у воєнний час.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/5511555056.jpg)
Війна ламає як долі, так і душі. Те, що ми бачили й продовжуємо бачити щодня, залишається в середині нас. Інколи його стає забагато. А інколи його вже більше ніж тебе… Журналістка «Pro100media» поспілкувалася з Галиною Тараненко, психологинею з Краматорська. Вона розповіла про те, як допомагала людям з окупованих територій та чому її навчила робота волонтером.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/ivan-sirko-1024x683-1.jpg)
У Краматорську перейменували вулицю Громова, відтепер вона носить ім’я Івана Сірко. Іван Сірко є однією з найбільш легендарних і улюблених історичних постатей козацької епохи. Про це, зокрема, свідчить велика кількість переказів, історичних дум і пісень, що виникали вже за життя отамана і збереглися дотепер – зокрема, сюжет про лист запорожців до турецького султана, ініціатором написання якого нібито був Іван Сірко.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/d6865f94-b923-11ee-a616-02420a0000c9_1024.jpg)
Донецьк потрапив під обстріл вранці 21 січня. За даними російського МЗС, по ринку «Меркурій» та магазинах у кварталі Текстильник завдали шість артилерійських ударів Внаслідок цього загинули 27 людей, ще 25 – отримали поранення різного ступеня тяжкості. Одразу після трагедії гауляйтер т.зв. ДНР Денис Пушилін звинуватив в атаці ЗСУ, а перший заступник голови комітету Держдуми РФ з оборони Олексій Журавльов запевнив, що «при артилерійському ударі чудово видно, звідки летять снаряди, і за повідомленнями з Донецька, удар точно було завдано із заходу, з позицій ЗСУ». Сьогодні журналісти “Pro100Media” розбираються хто ж обстріляв Донецьк насправді.
- “Я дуже хочу, щоб мій син пишався своїм батьком”: краматорець Артем Кайдан про поранення під Бахмутом, спортивне життя та участь у змаганнях Повітряних Сил США
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/04/image.png)
Артем Кайдан, військовий з Краматорська, надихає своїм прикладом не лише українців, але й увесь світ. Після того, як в лютому 2023 року під Бахмутом він отримав уламкове поранення в голову, багато хто міг би здатися. Але не Артем. Його незламний дух і непохитна воля до перемоги вивели його на шлях відновлення та нових досягнень. Цього року Артем став частиною команди України, яка вже в березні вирушить у Лас-Вегас на змагання з адаптивних видів спорту для ветеранів та військовослужбовців Повітряних Сил США — «United States Air Force Trials». Його історія – це розповідь про мужність, витривалість та нескореність духу, яка демонструє, що межі можливого існують лише в нашій уяві.
- Співачка з Краматорська Христина Арутюнова: про участь у “Голосі Країни”, захоплення та творчі плани
![Христина Арутюнова](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/10/Screenshot_1.png)
Христина Арутюнова – співачка з Краматорська, яка зачаровує своїм глибоким голосом, яскравою харизмою та непересічним відчуттям світу. Зараз дівчина живе у Рівному, де поєднує основну роботу та творчість. У вересні у 2-му випуску 13-го сезону співочого шоу «Голос країни», яке проходить у Польщі, Христина закохала у свій спів двох суддів з чотирьох та обрала у тренери Артема Пивоварова. Про участь у “Голосі Країни” та творчі плани дівчина розповіла журналісту “Pro100Media”. Також Христина зізналася, які артисти формували її музичний смак, коли почала співати та як повномасштабне вторгнення вплинуло на її творчість.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2023/06/olgehs-1024x546.jpg)
21 липня 1907 року у Житомирі народився Олег Ольжич (справжнє ім’я Олег Олександрович Кандиба) – український поет, археолог і політичний діяч. Його батько – відомий український поет Олександр Олесь, мати – Віра Антонівна Свадковська, за освітою вчителька. Батько, Олександр Іванович, був не просто палким українофілом, а й спадковим дворянином. Його родовід сягає корсунського полковника Федора Кандиби. Але в кінці ХІХ ст. рід занепав і від дворянського роду залишилось тільки прізвище. Олег Кандиба виховувався в інтелектуальному середовищі. Світлоокий, білявий хлопчик одразу підкорив серця і батьків, і родичів, і сусідів. Його батько з гордістю говорив, що Олег, ще бувши дитиною, чудово малював і виявляв здібності до музики. Змалку йому пророкували велике майбутнє. Батьки дуже любили свого сина і ласково називали Лелека.
Залиште коментар
Розгорнути ▼