Понівечені дерева, спалені ліси, пошкоджені приміщення, величезні збитки та роки відновлення. У національному природному парку “Святі гори” показали наслідки активних бойових дій, які тривали на території з березня до вересня 2022 року.
“Це призвело до того, що 70% природо-охоронної території зазнало значних збитків через пошкодження лісів, знищення рослинного і тваринного світу, забруднення вибухонебезпечними предметами і спаленою технікою. Також постраждала і матеріально-технічна база національного природного парку “Святі Гори””, – йдеться у повідомленні.
Читати також: Пожежі, що виникли після обстрілів знищили понад 182 гектри Лиманських лісів
Під артилерійський вогонь потрапили значна частина адміністративних та робочих приміщень, а також знищено всю автомобільну техніку, пожежне обладнання та робочий інвентар.
Територія парку приховує “неприємні сюрпризи”: залишки боєприпасів та заміновані ділянки лісів. Це ускладнює гасіння пожеж. На сторінці організації зазначено, що відсутність спецтехніки та обладнання для боротьби з вогнем в пожежонебезпечний період змушує гасити вогонь підручними засобами. Натепер національний парк терміново потребує ранцевих вогнегасників.
Парк було створено у 1997 році, щоб зберігати, відтворювати та раціонально використовувати ландшафти Донецького кряжу. Флора парку налічувала 943 видів вищих рослин, що складає половину видів, які зустрічаються на південному сході України. Унікальність парку – це скелі над річкою Сіверський Донець, крейдяні бори.
Фото національного природного парку “Святі гори” до повномасштабного вторгнення.
Відео: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
До 24-річниці національного природного парку “Святі гори”
Залиште коментар
Розгорнути ▼