У січні благодійний фонд «Всі поруч» разом з міжнародним благодійним фондом «День за днем» та KIWI KARE розпочали на Донеччині проєкт «Дорога життя». Волонтери допомагають маломобільним та тяжкохворим людям безплатно дістатися лікарень та шпиталів по всій Україні на спеціально обладнаній машині швидкої допомоги.
Журналіст «Pro100Media» поспілкувався зі співзасновником БФ «Всі поруч» Ваге Маміконяном, який розповів подробиці нового проєкту та поділився як проходять звичайні дні краматорських волонтерів.
Розкажи детальніше про ваш новий проєкт
Завдяки нашій ініціативі волонтери зможуть доставляти людей, які потребують невідкладної допомоги, але самі не можуть доїхати до шпиталю або лікарні. Сьогодні проєкт “Дорога життя” знаходиться тільки на стадії запуску, але в майбутньому планується закупівля 10 спецавтомобілів для транспортування хворих з прифронтових громад до лікарень по всій Україні. Зараз таких автівок дві, одна працює на Херсонщині, друга – в нашій області.
Транспортування здійснюється на автомобілі Mercedes, який обладнано всім необхідним для безпечного та комфортного перебування людини. Процес нагадує санавіацію, але простіше організований.
Перші виїзди відбулися на минулому тижні. Волонтери довезли жінку з Краматорська до лікарні у Дніпрі на обстеження та привезли її додому. Також була евакуйована родина з Авдіївки до Харкова. А ще допомогу отримав краматорець, якого доставили до онкологічного центру.
В яких містах Донецької області реалізується проєкт?
Ми приймаємо заявки по всій Донеччині.
Як можна подати заявку?
Проєкт тільки стартував, тому зараз ми створюємо телеграм-канал, де можна буде залишити заявку. Зараз це можна зробити через сторінки благодійного фонду «Всі поруч» або БФ «День за днем» у фейсбуці. Волонтери зв’яжуться з вами та обговорять всі деталі.
Всі звернення розглядаємо індивідуально та відразу опрацьовуємо. Але зауважу, що в рамках проєкту ми не надаємо послуги таксі, обслуговуємо лише людей, які цього потребують. Якщо потрібна буде евакуація маломобільної чи тяжко хворої людини ми теж не відмовимо.
Чим в цілому займається благодійний фонд «Всі поруч»?
Займаємося всім, у чому є потреба: від допомоги ЗСУ до гуманітарної допомоги мешканцям Донеччини та евакуації людей.
Ще в перший день повномасштабного вторгнення ми зібралися групою небайдужих людей та просто почали допомагати людям. Ніякої офіційної назви в нас не було. Ми розвозили гуманітарку, допомагали з евакуацією, медикаментами та спорядженням для військових. Про багато потреб дізнавалися за допомогою “сарафанного радіо”, бо місто в нас невелике та майже всі один одного знають.
Потім запитів та роботи стали більше, тому офіційно створили благодійний фонд, бо це дає більше можливостей. Наприклад, якщо на початку великої війни ми розвозили гуманітарку чи ті ж дитячі памперси тільки по Краматорську, то зараз люди залишають заявки й ми можемо відвезти все необхідне в інші міста.
Чи реалізуєте ви зараз ще якісь корисні проєкти?
Зараз ми активно працюємо над “Дорогою життя”. Ще якихось великих проєктів немає, але роботи вистачає. Раніше ми з тими ж організаціями, з якими реалізовуємо “Дорогу життя” брали старі водонагрівальні баки та робили з “буржуйки” для військових. На два напрями – Херсонське та Донецьке – передали понад 500 таких пристроїв.
Як зараз проходить день в благодійному фонді?
По-різному. Немає окремого шаблону чи певного графіка. Буває багато рутинної роботи з розподілу та видачі вантажу, створення звітів та фотозвітів та таке інше. Загалом команда в нас велика, близько 70 людей по всій Україні, цю роботу теж треба координувати, співпрацюємо також з іншими благодійними фондами та громадськими організаціями.
Наприклад, у Львові наші волонтери здебільшого займаються гуманітарними вантажами, отримують допомогу та перенаправляють її вже в Краматорськ.
Зараз фонд більш зосереджений на допомозі військовим чи цивільним?
У кожного в організації своя роль. Є волонтери які займаються окремо допомогою цивільним та окремо захисникам. Саме в Краматорську зараз постійно працює близько 15 людей, є також ті хто евакуювалися, але періодично приїжджають на декілька днів.
Чи можна доєднатися до вашої волонтерської діяльності?
Звичайно, ми раді кожному. Але треба розуміти, що це безоплатна робота.
Взагалі який зараз настрій у людей, які залишаються в Краматорську?
Краматорці намагаються жити мирним життям, всі звикли до нових реалій.
Які плани маєте на цей рік?
Просто працювати та допомагати всім, хто цього потребує. Просто робити добрі справи, тому що комусь потрібно це робити.
Залиште коментар
Розгорнути ▼