“Згадаймо героя: відтепер вулиця Іркутська носить ім’я загиблого українського генерала Кульчицького”

Дев’ять років тому росіяни вбили українського генерала

Він загинув 29 травня під час бойових дій у Слов’янську, повертаючись з гори Карачун, коли проводив ротацію і привозив провізію своїм військовим. 

Народився Сергій Кульчицкий 1963 року у німецькому місті Веймар, в родині військового Петра Кульчицького, який був родом з Тернопільщини. Ще з ранніх літ мріяв стати військовослужбовцем, як батько. Після закінчення 8-го класу Сергій Кульчицький без відома батьків подав документи в Уссурійське суворовське військове училище. Ще через деякий час, перед офіцерською службою одружився з Надією Дребіт, також з Тернопільщини.

В 1992 року капітан Кульчицький переїхав до України, в Тернопіль і розпочав службу у Національній гвардії України (з січня 2000 року – Внутрішні війська МВС України). З серпня 2012 Кульчицького призначено начальником управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління внутрішніх військ МВС України. 24 серпня 2013 року присвоєно військове звання генерал-майора.

Навесні під час наступу Росії на Україну, коли розпочалась антитерористична спецоперація, генерал-майор Кульчицький сформував добровольчий підрозділ , який складався, зокрема, з активістів Самооборони Євромайдану, 1-го резервного батальйону Національної гвардії. 

Він керував бойовим навчанням та налагодженням добровольців. 14 березня 2014 року близько 500 добровольців із Самооборони Майдану вирішили стати резервістами Національної гвардії України.

Разом з ними Сергій Кульчицький вирушив у район проведення АТО на Схід України. Від першого дня він був зі своїми солдатами, жив у наметі, їв солдатську їжу, та навіть сам її готував.

Загинув також разом зі своїми воїнами. Крім нього у гелікоптері перебували шість військовослужбовців Національної гвардії, включаючи двох членів екіпажу, та шість представників спецпідрозділу МВС України (колишній спецпідрозділ “Беркут”).

Кульчицький став першим українським генералом, загиблим під час війни на Донбасі.

Цікаві факти

Сергій Кульчицький посмертно отримав звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”, Орден Богдана Хмельницького III ст, Орден “За мужність” ІІІ ст.

У 2014 році Укрпошта до Дня Збройних Сил України випустила художній маркований конверт серії “Героям Слава!”, присвячений Герою України генерал-майору Сергію Кульчицькому