В Краматорську з’явилася нова назва на карті міста. Вулицю Софії Ковалевської було перейменовано на честь видатної української поетеси, письменниці та викладачки Аліни Остафійчук. Ця талановита жінка, хоч і прожила всього 30 років, залишила по собі яскравий і незабутній слід в світі літератури.
Аліна Остафійчук народилася 7 грудня 1979 року у Краматорську. Вже змалку у неї проявилася любов до поезії, перші вірші вона написала, коли пішла до школи. З часом поетичне задатки Аліни стали більш серйозними, і вона стала захоплюватися поезією ще більше, особливо творчістю таких улюблених авторів, як Борис Пастернак, Марина Цвєтаєва та Олександр Мандельштам.
Аліна була не тільки поетесою, а й науковцем. Вона отримала ступінь кандидата економічних наук та працювала викладачем на кафедрі “Менеджмент” Донбаської державної машинобудівної академії. Крім того, вона була журналістом і заступником редактора студентської газети “Академія”.
Стихи Аліни Остафійчук були опубліковані в альманахах Дніпропетровська, Канева, Запоріжжя, Донецька, Києва та Санкт-Петербурга. Її поезія пронизана почуттями, емоціями та глибоким розумінням людського досвіду. Вона мала здатність передавати почуття й емоції через слово, зачаровувати своїми образами і здатністю побачити красу у навколишньому світі.
Трагічною подією стала смерть Аліни Остафійчук. Вона загинула в автокатастрофі 30 серпня 2010 року. Після смерті поетеси у 2014 році її батьки видали семитомне зібрання творів, присвячене її 35-річному ювілею.
Щороку, у день народження Аліни, у музеї історії Краматорська відбувається зустріч із школярами міста, де розповідають про життя та творчість цієї чудової поетеси. Зустріч відвідують колеги та друзі Аліни, які пам’ятають її та захоплюються її творчістю.
Перейменування вулиці Софії Ковалевської на вулицю Аліни Остафійчук є визнанням її таланту, внеском української культури і літератури, а також нагадуванням про те, що навіть у короткому житті можна залишити незабутній слід. Ця зміна назви вулиці є символом вшанування творчості Аліни Остафійчук і нагадує нам про важливість літератури і культурного спадкування.
Залиште коментар
Розгорнути ▼