2024 рік став важливим етапом у житті Краматорська, роком, відзначеним чималими викликами та труднощами. Однак, попри непрості обставини, наше місто змогло зберегти дух надії та згуртованості. На порозі Нового року ми з задоволенням згадуємо про яскраві події та моменти, які виявили силу та мужність наших людей. Від культурних заходів, що об’єднали громаду, до ініціатив, що підкреслили наше бажання відновлення і процвітання – цей рік нагадує нам, що навіть у найтемніші часи завжди є місце для світла. Давайте разом повернемося до визначних та цікавих моментів 2024 року.
В Краматорську відкрили три центри інтегрованих медичних та соціально-психологічних послуг
У центрах надаються послуги у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я. Мешканки Донецької області, ВПО зокрема вагітні жінки можуть отримати в центрах первинну психологічну допомогу, консультації та послуги щодо репродуктивного здоров’я.Краматорськ відвідали відомий американський благодійник Говард Баффет та Майкл Каппоні — засновник гуманітарної організації Global Empowerment Mission.
Волонтери доставили у Краматорськ кілька вантажівок із гуманітарною допомогою, призначеною для мешканців міста, які постраждали від російської агресії. У співпраці ці дві організації постійно підтримують краматорців.
Спортсмени з Краматорська взяли участь у змаганнях з адаптованих видів спорту United States Air Force and Marine Corps Trials 2024
Змагання пройшли у місті Лас-Вегас, США. У складі національної збірної України двоє краматорців — співробітник Національної поліції Алан Болієв та прикордонник Артем Кайдан.
В Краматорську розпочала роботу Молодіжна рада третього скликання
Організація буде допомагати нашому місту в реалізації молодіжної політики. До складу організації увійшли волонтери, студенти, школярі, представники різних підприємств Краматорська.
Президент України відзначив начальника Краматорської МВА Олександра Гончаренка державною нагородою, орденом “За заслуги” III ступеня
Олександр Гончаренко отримав нагороду за значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у розвиток різних сфер суспільного життя, сумлінне виконання професійного обов’язку.
У Краматорську відкрили дитячий реабілітаційний центр
Послуги дитячої реабілітації почав надавати Дитячий лікувально-поліклінічний корпус “Міської лікарні №2”. Було придбано додаткове обладнання для оснащення реабілітаційного залу, залучені досвідчені спеціалісти з реабілітації.
У Краматорську в межах деколонізації перейменували ще 2 вулиці
Вулиця 1 Травня отримала найменування на честь 81-ї окремої аеромобільної Слобожанської бригади, а Першотравнева стала вулицею Журавлиною. Таким чином Краматорськ став лідером з перейменування вулиць в межах процесу декомунізації та деколонізації.
Краматорці організували благодійні концерти в підтримку України
Директор міського палацу культури “Будівельник” Наталія Кулініч розповіла, що в Німеччині відбулися благодійні концерти в підтримку України за участю народних артистів України Дмитра та Назарія Яремчуків. На кошти, зібрані під час концертів були закуплені медичні препарати, а БФ “Синьо-Жовтий хрест” передав генератори для Пунктів Незламності Краматорська.
11 учнів з Краматорська склали національний мультипредметний тест на 200 балів
200 балів — найбільший максимальний бал, який може набрати учень з НМТ. Одразу четверо випускників “Лідеру” показали найкращий результат, 30-та школа має двох зіркових випускників, а ОЗЗСО “Академічний”, ЗЗСО №22, ЗОШ №№ 3, 6 та Ліцей №35 — по одному.
За підсумками XXIII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, переможницею у номінації «Література» стала краматорка
Альбіна Горобець надала свою першу авторську збірку «Це наш світ героїв». Свої вірші юна поетеса присвятила патріоту України, та військовому Максиму Фідрі, учителю історії, колишньому випускнику Краматорської школи №10, де зараз навчається дівчина.
На потужностях підприємства “ДРУАС” виростили квіти
З метою економії бюджетних коштів у 2024 на підприємстві відродили традицію самостійного вирощування посадкового матеріалу. Квіти, підготовлені озеленювачами ДРУАСу, прикрасили клумби Краматорська.
В Краматорську з’явилися портрети загиблих українських воїнів, зроблені на дерев’яних фанерах
Вони закривають вікна Палацу культури і техніки НКМЗ у центрі нашого міста. Їх створила мисткиня Анастасія Раус. Анастасія зобразила воїнів із позивними Малі, Леміш, Восток, Мішаня, ДаВінчі, Чека та Грєнка. Дівчина зазначила, що портрети мають нагадувати краматорцям та гостям міста про те, що українські військові виборюють свободу ціною власного життя.
Радіодиктант національної єдності цьогоріч читав краматорець Павло Вишебаба
У 2024 році авторкою тексту Радіодиктанту національної єдності стане письменниця Оксана Забужко, а читав його поет, нині військовий, краматорець Павло Вишебаба.
У Краматорську відновили амбулаторію, зруйновану росіянами
Амбулаторію №6 Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 у Красноторці було зруйновано внаслідок ракетної атаки росіян 25 лютого 2023 року.
Відновлювальні роботи тривали понад рік, за цей час будівельники повністю відбудували її приміщення та зробили прибудову, де тепер розміщується реєстратура. В амбулаторії працюють два лікарі: педіатр та лікар загальної практики сімейної медицини, допоміжний медперсонал, діє маніпуляційний кабінет. Вхід до амбулаторії оснащено пандусом, а туалетна кімната пристосована для користування особами з інвалідністю.
У Краматорських лікарів з’явилась сучасна ендоскопічна стійка
Це інноваційне обладнання дає можливість правильно і точно діагностувати захворювання, особливо в початковій стадії, коли пухлина настільки мала, що її неможливо розпізнати звичайним ендоскопом, розпізнавати передпухлинні стани, початкові форми злоякісних захворювань, ризик розвитку яких збільшується з віком людини.
Антон Хрупін створив нову авторську поштову марку «Ukraine, forward!»
Талановитий дизайнер з Краматорська, знову вразив своїм талантом, створивши нову авторську поштову марку «Ukraine, forward!». Торік Антон презентував авторську поштову марку «День Героїв України», а у 2022 році став автором відразу двох поштових випусків – «Вільні. Незламні. Непереможні» і «Слава Збройним Силам України!». Кожна з його марок не лише мистецький витвір, а й символ патріотизму.
При створенні цього дизайну Антон Хрупін надихався роботами декількох авторів, які працювали над проєктами для таких великих компаній і організацій як Nike, NBA, NFL та інші. Створення марки зайняло близько місяця.
Презентували книгу «Українські літератори Краматорська»
Книжку, яка є довідником-антологією творчості українських літераторів міста з 1968 по 2023 роки, написав краматорець, літератор, літературознавець, письменник і поет, краєзнавець Олег Максименко.
Дана книга є не тільки важливим літературним доробком, а й краєзнавчим: вона містить у собі твори як професійних, так і аматорських поетів та прозаїків, які народились і жили на території нашого міста, або бували у ньому і, разом з тим, описували його у своїх творах.
“Краматорський Інтерсіті” з’явився на головному залізничному вокзалі України
На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили бронзову скульптурку «Повернення додому», яка присвячена темі повернення українців. Мініскульптура — два поїзди, які прибувають на першу платформу «залізних воріт» Києва. Один із поїздів — з військовими з Краматорська, інший — з-за кордону.
У персонажів скульптурки «Повернення додому» є прототипи. Це військовий зі своєю дружиною, яка приїхала до Краматорська поїздом; хлопчик із загубленою в поїзді, а потім повернутою залізничниками іграшкою та родина з Маріуполя.
12-річна Яна Степаненко пробігла 5 км на Бостонському марафоні
Яна здолала одну з дистанцій Бостонського марафону завдовжки 5 км, щоб зібрати гроші на біговий протез для захисника Олександра Рясного.
Нагадаємо, Яна Степаненко у квітні 2022 року була на вокзалі в Краматорську, коли росіяни спрямували туди ракети. Тоді загинула 61 людина, 121 – отримала поранення. У сім’ї Степаненко вцілів тільки Янин брат-близнюк. Мама втратила одну ногу, Яна — обидві.
Краматорські школи увійшли у ТОП-10 навчальних закладів Донецької області за результатами НМТ-2024
Це Опорний заклад загальної середньої освіти «Лідер», Опорний заклад загальної середньої освіти «Академічний» та Опорний заклад загальної середньої освіти «Успіх».
В Краматорську встановили свердловини
На Донеччині розпочався масштабний проєкт «Вода заради життя», спрямований на покращення водозабезпечення в регіоні, де ситуація з доступом до води залишається вкрай напруженою. Завдяки благодійникам фонду «Милосердя та здоров’я» в Краматорську було збудовано п’ять свердловин, які забезпечують жителів міста чистою водою навіть в умовах блекаутів та пошкоджень інфраструктури.
Краматорськ підписав меморандум про співпрацю з Перечином
Співпраця між містами передбачає спільне розв’язання багатьох питань — від взаємодії щодо релокації підприємств, до повноцінної інтеграції ВПО в новій громаді.
У Празі відбулася виставка присвячена Краматорську
Виставка «Краматорськ, місто на лінії фронту – Голоси українських жінок» описує дев’ять історій жінок з нашого міста. Свідчення жінок, які зібрала чеська організація «Пам’ять народу», розкривають історію та сучасність Краматорська через особистий досвід та спогади в умовах повномасштабного російського вторгнення.
З прийдешнім Новим роком! Нехай 2025 буде для всіх нас роком Перемоги та відновлення!
Залиште коментар
Розгорнути ▼