Символ мужності: тепер у Краматорську є вулиця Мурашка

Pro100Media продовжуює висвітлювати історії людей, на честь яких названі вулиці у Краматорську.

Вулиця Волгодонська (Шабельковка) у Краматорську, нині не лише маршрут для місцевих мешканців, але й символ вірності та пам’яті. Цю вулицю перейменували на честь видатного українського льотчика Данила Мурашка, чиє життя і служіння стало прикладом справжньої відданості своїй країні.

24-річний військовий льотчик Данило Мурашко, позивний Посіпака, загинув 27 січня 2023 року поблизу селища Шабельківка в Краматорському районі. Під час виконання бойового завдання його літак підбив ворожий винищувач. Пілот до останньої секунди відводив літак від житлових будівель, через що не зміг безпечно катапультуватися. Це був його 141-й бойовий політ.

Данило народився в місті Ніжин Чернігівської області. Закінчив загальноосвітню школу №9. Потім навчався у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. У 2020 році закінчив Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
Після випуску молодий офіцер був направлений на службу до 299-ї бригади тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова. За роки служби пройшов посади від льотчика до командира авіаційної ланки авіаційної ескадрильї.

З перших днів повномасштабного російського вторгнення Данило обороняв небо над Україною від окупантів. Виконував бойові завдання у різних гарячих точках та успішно нищив ворога.
У 2022-му капітан Мурашко став повним лицарем ордена Богдана Хмельницького. Також був нагороджений почесним знаком «Сталевий Хрест». А вже посмертно офіцеру присвоєно звання майор.

У Данила залишилися батьки та дружина.