Мабуть, кожне місто України має свої особливі місця та неповторний шарм, яким із задоволенням насолоджуються місцеві жителі та гості. От, наприклад, ви чули, що місто Рівне називають «бурштиновою столицею» України? Бурштиновою саме завдяки єдиним у світі унікальним родовищам бурштину, каменю Сонця, який особливо цінують ювеліри.
Рівне – це красиве і цікаве місто з прекрасною архітектурою та місцевим колоритом. Тут немає значної кількості історичних пам’яток оскільки Рівне дуже сильно постраждало в період Великої Вітчизняної війни, але воно зачаровує дивовижною кількістю парків, водойм, давніх церков та вуличних кованих скульптур. Місто-казка майже в прямому сенсі цього слова!
Цікавитй факт: в Рівному найбільша кількість вулиць, пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених борцям за вільну Україну. Особливістю пам’ятників міста є те, що більшість з них встановлені вже за доби незалежності України. Місто по праву пишається першим у державі пам’ятником Симонові Петлюрі.
Місто, попри свої порівняно невеликі розміри, лише 64 квадратних кілометри, налічує більше десятка парків, гідропарки і озера. Є тут і свій зоопарк, який по праву вважають одним з кращих в Україні.
Парк «Лебединка» – облагороджена зелена зона зі штучною водоймою у середмісті Рівного. Улюблене місце відпочинку тисяч рівнян та гостей обласного центру. Офіційно – це парк Молоді, однак щороку влітку на тутешнє озерце поселяють пару лебедів – через це парк отримав народну назву «Лебединка». Тут же розташована одна з візитівок міста – Алея кованих скульптур. Неподалік знаходиться краєзнавчий музей, в якому зібрані 140 тис. експонатів, серед яких археологічні знахідки, етнографічна виставка, колекція нумізматики, предмети козацької епохи, ікони.
Музей бурштину. Почути все про «сонячний камінь», побачити його різноманітні види та вироби можливе лише у єдиному місті в Україні – в музею бурштину прямісінько у центрі міста.
Музей був заснований у 2010 р. На базі фабрики “Бурштин України”. Він розташовується у будинку вчених, побудованому у далекому 1903 р. Найбільш старовинним експонатом музею вважається кусок бурштину, якому понад 40 мільйонів років. Його знайшли археологи у чергових розкопках. В давнину бурштин продавався на вагу золота, а зараз кожній дівчині України та поза її межами доступна можливість придбати будь-яку прикрасу за доступною ціною.
За 20 км від Рівного є невеличке містечко Клевань відоме завдяки розташованому поруч арковому Тунелю кохання. Це одне з найромантичніших місць в світі, унікальна пам’ятка природи, аналогів якої немає у Європі.
Це зарості дерев, кущів, які сплелися між собою та утворили дивовижний щільний тунель точної аркової форми. Влітку Тунель кохання має особливу красу, від якої перехоплює подих. Складається враження, що працював ландшафтний дизайнер, настільки ювелірно зведені “зелені стіни”. Листя у поєднанні з квітучими рослинами утворюють природний мальовничий куточок і ніби килимом вкривають тунель, яким щодня рухається старенький вантажний потяг.
Ще одне романтичне та загадкове місце – Клеванський замок князів Чорторийських. Історичні джерела не зберегли інформації про дату будівництва замку, але він був зведений не пізніше кінця XV століття. Замок мав оборонне призначення, оснащений мурованими вежами та оточений глибоким ровом, що заповнювався водою з річки Стубли. Замок входить до скарбниці сотні замків і фортець України.
Цікавий факт: існує легенда, що десь у замку його власник, князь Чорторийський, замурував молоде подружжя – закоханих Оксану і Василя. Князь уподобав наречену, і домагався права першої шлюбної ночі. Однак дівчина була вірною і навідріз відмовила панові. Останній розлютився, наказав зв’язати пару та живцем замурувати у замку. Вважається, що це місце має особливу енергетику і якщо присягнутися тут у коханні, воно триватиме вічно, а подружнє життя буде без зрад.
До сьогодні збереглися лише окремі частини замку: дві вежі, віадук, фрагменти мурів та будівлі колишнього духовного училища.
Оксана народилася у Краматорську, але з дитинства знайома з рівненською областю, наразі перебуває у місті Рівне.
«З містом Рівне я знайома ще з дитинства, у передмісті жила моя бабуся і я часто приїздила до неї на канікули, тож коли обирали місце для евакуації сумнівів не було. Рівне – це дуже компактне, охайне та зелене місто, в якому зовсім не відчувається шалений темп життя притаманний великим містам. Тут така позитивна енергетика, добрі люди. Більше за все вразило те, що місто багате парками та місцями, де можна відпочити від проблем, новин та відчути єднання з природою. Перший час досить часто відвідували міський зоопарк, для переселенців по понеділках безкоштовний вхід, це допомагало адаптуватись»,- ділиться з журналістами Pro100media Оксана.
“Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network”
Залиште коментар
Розгорнути ▼