Рано чи пізно кожна дитина, мабуть, відчуває закладений ніс і тому говорить зі своєрідним прононсом. У більшості випадків це пояснюється тим, що вірус, що викликає застуду, перемістився в ніс. Вірус, який втрутився подразнює ніжні слизові оболонки, вистилає стінки носового проходу, і викликає розпухання кровоносних судин. У навколишній тканині накопичується рідина. Це призводить до подальшого зростання виділень, до тих пір, поки не утвориться пробка в носі. Повітря не може проникнути всередину і не може вийти назовні. На дітей, які страждають від алергії, аналогічного впливу, крім вірусів, надають інші подразнюючі речовини. Подушки, набиті пухом, пил або квітковий пилок теж можуть привести до розпухання носових оболонок.
Ось що радять фахівці, щоб видалити слиз, який накопичився в носі і відкрити носові проходи для дихання, незалежно від віку вашої дитини:
Для зволоження повітря включіть душ
Увімкніть гарячий душ на кілька хвилин, щоб у ванній утворився пар. Потім входьте з дитиною у ванну і сидіть з нею там протягом 15-20 хвилин. Це допоможе звільнити носові проходи.
Коли звернутися до лікаря
Якщо у вашого немовляти закладений ніс, підвищена температура і він не може смоктати, негайно повідомте про це лікаряі.
Якщо дитина старшого віку, слід викликати лікаря, коли не настає покращення після приблизно десяти днів або температура вище 38,5.
Батьки повинні також намагатися помітити сильний запах від виділень з однієї ніздрі. Запах може вказувати на те, що в носі застрягла крихітна іграшка чи інше чужорідне тіло.
Якщо ваша дитина хронічно дихає ротом, лікар може провести тести на якусь конкретну алергію і потім прописати лікування.
У деяких дітей, які звикли дихати ротом, можуть бути збільшені аденоїди. Аденоїди – це тканини, схожі на мигдалини, в задній частині носових проходів, які можуть розпухати з невідомих причин і перешкоджати потоку повітря. Аденоїди можна видалити хірургічним шляхом.
Спробуйте включити на ніч пристрій, що виробляє вологий туман
Якщо ваша дитина часто прокидається із закладеним носом, причина може полягати в тому, що у вас в будинку дуже сухе повітря. Якщо справа йде саме так, ви можете скористатися вейпорайзером, який виробляє прохолодний туман, або ультразвуковим зволожувачем.
Ці пристрої більш безпечні для дитячих кімнат, ніж старі вейпорайзери, що виробляють пар. Але їх потрібно прочищати потім дуже часто, щоб уникнути утворення грибка і накопичення бактерій (дотримуйтесь інструкції фірми-виробника).
Ці пристрої, що утворюють туман, викидають крихітні частинки, які можуть виявитися в глибині дихальних шляхів. Якщо вони несуть за собою інфекцію, це може викликати бронхіт або інші дихальні захворювання.
Рекомендується промивати апарати щодня гарячою водою. Кожен третій день очищайте ємкість розчином хлорки і ретельно промивайте.
Слідкуйте за тим, щоб її улюблена чашка завжди була повною
Коли вашій дитині доводиться дихати ротом протягом тривалого часу, це може сприяти зневодненню. Вона повинна пити багато води, соку чи інших рідин, щоб запобігти цьому, не кажучи вже про те, що споживання великої кількості рідини сприяє витіканню виділень з носа. Можна пити й молоко.
Спробуйте скористатися ніжним дотиком
Для дітей, що приходять в паніку, коли вони відчувають, що не можуть дихати закладеним носом, важливо відчути підбадьорюючий дотик. Заспокійливе погойдування у кріслі-качалці, наприклад, може допомогти вашій дитині заснути.
Педіатри не радять розтирати груди дитини сильно пахучими мазями, що містять ментол, евкаліптову олію або масло гаулетеріі. Крім того, у немовлят і дуже маленьких дітей ці речовини можуть поглинатися шкірою і надавати токсичну дію, потрапляючи в систему кровообігу.
Відсмоктування слизу, що заважає дихати
Якщо у вашого немовляти закладений ніс, то велику допомогу може надати гумова груша, за допомогою якої капають у вухо. Вона продається в аптеках і може з успіхом застосовуватися для відсмоктування виділень з носа. (Користуватуйтеся саме такою грушею, а не носовим пиловідводним пристроєм, тому що у гумової груші більш довгий наконечник і їм легше користуватися.)
Краплі до носа
Сольові краплі (краплини розчину солі у воді) продаються в аптеках. Однак, вводити їх потрібно твердою рукою. Якщо кінчик піпетки торкнеться носа вашої дитини, піпетка буде заражена. Якщо піпетка торкнулася носа, не занурюйте її в розчин, що міститься в пляшці. Піддайте піпетку стерилізації, перш ніж користуватися нею знову.
Будьте обережні при використанні медичних сиропів
Сиропи, що містять судинозвужувальні препарати, що продаються в аптеках без рецептів, звужують кровоносні судини і відкривають носові проходи для повітря. Діти реагують по-різному на продукти такого типу. Деякі діти починають тремтіти від них, тоді як інші засинають від сиропу. Це питання спроб і помилок.
Залиште коментар
Розгорнути ▼